Investing.com: Her Yatırımcıya Lazım

Investing.com: Her Yatırımcıya Lazım

Yatırımınızı takip etmek, piyasadaki gelişmelerden anlık haberdar olmak, ilgilendiğiniz yatırım araçlarını tek bir sayfada izlemek ve bütün bunları ücretsiz yapmak mı istiyorsunuz? Investing.com size yardıma hazır. Dünyada 10 milyondan fazla kullancıının takip ettiği bu iş ve ekonomi uygulamasını gelin yakından tanıyalım:
Uygulamayı ilk yüklediğinizde siyah ağırlıklı göz yormayan bir tema ile karşılaşıyorsunuz. Ana ekranda piyasalar ile ilgili genel bilgiler var ve ekranın üstündeki kısmı kaydırarak Endeksler, Vadeli Endeksler, Hisse Senetleri gibi kategoriler arasında geçiş yapabiliyorsunuz.

Haberler ve Olaylar sekmelerinde global iş dünyasıyla ilgili haberlerin Türkçe çevirilerini bulabilirsiniz. Uygulamayı test ederken haberler sekmesinin zaman zaman gecikmeli yüklendiğini gördüm.
Kripto para meraklıları da uygulamada atlanmamış. Yeni nesil enstrümanlara yatırım yapmak isteyenler oldukça kapsamlı bir kripto para ekranından yararlanabilirler.
Sağ alt kısımda ise Protföy sekmesi mevcut. Bu kısımda işler biraz daha eğlenceli hale geliyor, çünkü portföyünüzü istediğiniz gibi özelleştirebiliyorusunuz. Portföy ekranına takip ettiğiniz endeksleri, döviz kurlarını, emtiaları ve hisse senetlerini eklemeniz mümkün. Portföy oluştumranız için kayıt olmanız şart koşulmuyor ancak çoklu portföy ve senkronizasyon gibi özellikler isterseniz hesap açmanız gerekiyor. Ekranın üstündeki araçları kullanarak portöyünüze hızlı bir şekilde kayıt ekleyip çıkartabilirsiniz. Uygulamayı kullandığım dönemde fiyat güncelleme hızını ve portföy ekranının kullanımını oldukça başarılı buldum.
Portföye eklediğiniz maddelerin üzerini tıklayarak detay ekrana geçiş yapmak mümkün. Bu ekranda bir hisse senedinin fiyat geçmişini izleyeebilir, finansallara göz atabilir, bazı standart analizlere ve hisse haberlerine ulaşabilirsiniz.
Bütün bu özellikler bedavaya gelmiyor tabi. Mobil uygulamalarda peşimizi bırakmayan reklamlar burada da sıklıkla karışımıza çıkıyor. Portföyünüzü incelerken dün fiyatına baktığınız ayakkabı bir anda karşınıza çıkabilir.
Sonuç olarak bu uygulama benden geçer not aldı. Siz de finansal piyasalara ilgi duyuyor veya yatırmınızı anlık izleyecek bir platform arıyorsanız bu ücretsiz uygulamayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir