LOR İyi mi? Legends of Runeterra Öneriyoruz

LOR İyi mi? Legends of Runeterra Öneriyoruz

Hey hey,

Yeni bir oyun buldum baya da hoşuma gitti. Bilen çoktan oynuyordur eminim. LOR yani Legends of Runeterra. Bayıldım! Biliyorsunuz sizler için seçtiğimiz kriterler belli: 1. ÜCRETSİZ OLACAKKKK 2. ÜCRETSİZ OLACAKKK 3. ÜCRETSİZ KEYİF VERECEK 4. KAFA İŞİ OLACAK. SÜRÜKLEYECİ OLACAK. 5. REKLAMLAR DELİ ETMEYECEK. 6. TELEFONU ZORLAMAYACAK 7.GÜNCELLEMESİ BOL OLACAK 8.OYUNCU TOPLULUĞU OLACAK. 9. KALİTELİ ŞIK GÖRÜNTÜSÜ OLACAK.

Şimdi siz sorun ben hemen en baştan cevap vereyim. “LOR İyi mi? Legends of Runeterra oynanır mı? Strateji kart oyunları arasında bana göre gayet iyi! Evet keyifle oynanır: Öneriyorum!

LOR İyi mi?

Bana sorarsanız ücretsiz bir oyun için gayet keyifli ve işin ilginci satranç gibi bir tat var. Seslendirme şahane. Grafikler güzel. Anında gerçek kişilerle oynuyorsun ve oyunun ilerlemesi çok rahat. Şunu da belirtiyim kart oyunlarının en büyük sorunu sunum sorunu. ekranı ve kartları sunmak için denemedikleri gariplik yok. LOR missssss…

LOR savaş pvp

Oyunun künyesi tertemiz. Yer kaplama az, şarjla ilgisi az, ısınma yok, oyundan çık diyorsun adamı deli etmeden pıt diye çıkıyor. Oyuncu topluluğu çok sağlam. Çok kaynak var. Arkadaşlar zaten şuna bir bakın yani. Bilirsiniz genelde Google Play Store’da 4.2- 4.3 alan oyunlar “eh işte denebilir” ve bu puanları 100bin yorum falan sağlar. Yorumlar arttıkça, zaman geçtikçe ben oyunların 4.5’lerden 4.0’lara çakıldığını gördüm. Sıkı durun 466.554 yorum ve 4.5 Puan. Tanık sizin başka bir şey demiyorum ya!

LOR Oyna

Mantığı çok basit: 7 tane ırk var ve bu ırkların kendine özgü kartları var. Kartların seviyesi renklere göre izlenebilir. Yeşil-mavi-mor-turuncu.

LOR kart seçimleri

Bir oyuna girerken 6 tane şampiyon 40 tane de kart alma hakkınız var. Ancak unutmayın kart demek dağıtım demek. Yani 40 kart içinde 1 tane kart varsa gelme şansını düşünün. Bunun için işte oyun size aynı şampiyondan ve/veya karttan 3 tane destenize ekleme şansı veriyor. Yani aslında 40 kart değil 13 + 1 kart seçiyoruz. Şampiyonda ister 6 ayrı seçin ister 2 tane seçip 3 kartını birden atın. Kart oyunlarının klasik mantığı şöyle devam ediyor. Tüm ırkların kendine göre özellikleri ve bu özellikleri ortaya en iyi şekilde çıkarmanızı sağlayacak şampiyonları ve kartları var. Yani güzel kısmı en iyi el yok…en iyi strateji oyuncu var.

LOR desteler farklı ırklar

Diyeceksiniz ki kartları nerden bulucaz. Oyna seçeneğinden ne yaparsanız yapın exp/tecrübe geliyor bu da sandık açmanızı sağlıyor. Ne sandığı? İçinde 4 renk kristal olan ve her türlü kartlar olan sandıklar. hangi ırktan geleceği belli mi? evet belli. Ödüllere tıklayın en üstte “ETKİN BÖLGE” yazar. O bölgenin sandıklarını açarsınız. Hemen solda bölge değiştir vardır. Tıkla istediğin bölgeyi/ırkı seç. İşte bu sebeple oyunun en başından kartlara ırklara bakmak ve bir karar vermek gerek. Dedim ya strateji, baya satranç tadı var.

Kartlara ırklara nerden bakıcaz ki? OYNA’nın hemen altında tıkla: Koleksiyon. Deste oluşturma da buradan ama önce kartlara tıkla. Yukarıda tam ortada beyazla “TÜM BÖLGELERİ GÖSTER” seçeneğini görürsün. Tıkla ona. Tüm ırklar karşında. Tek tek ırkı seç kartları oku stratejini kur. Unutma şampiyonsuz bir deste kalemsiz öğrenciye benzer !!

Bu arada bu yazıdan sonra çok çok önemli güncellemeler gelmiş oyuna. Bu tür firmalara bayılıyorum. Oyununa sahip çıkıyor. Bir bakın derim son duruma 

Sayfamızda farklı kategorilerden önerdiğimiz oyunlara da bakabilirsiniz. Çok teşekkürler arkadaşlar!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir