Snapseed İyi mi?

Snapseed İyi mi?

Snapseed bir fotoğraf editleme uygulamasıdır. Apple Store ve Google Play de bulunan kaliteli edit programlarından biridir. Ücretsiz olması biz kullanıcılar için büyük bir avantaj. Çünkü aynı kalitede olan bazı rakip uygulamalar ücretlidir.

Bilgi:

Sağlayıcı: Google LLC

Büyüklük: 73,4

Kategori: Fotoğraf

Uyumluluk: iPhone, iPad ve iPod touch ile uyumludur.

Diller: Türkçe ve 33 tane daha

Ne İşe Yarar

Bu program ile fotoğraflarınızın:

Netliğini, doygunluğunu, kontrastını, parlaklığını, HDR görünümünü, boyutunu, yönünü, kamera açısını, kadrajını, Grenini, ortamını, sıcaklığını, soyutluğunu, vinyetini, pozlamasını… Değiştirebilirsiniz. Dahası metin ekleyebilir, photoshopla resmi değiştirebilirsiniz.

Bu programı diğerlerinden ayıran özellik, diğer programlarda basit kalitesiz efektler ile fotoğrafı iyileştirmek yerine fotoğrafa zarar veriyor ve yapaylaştırıyorduk. Ayrıca yeteri kadar aracı olmayan uygulamalar ile telefonunuzda bir edit yapabilmek için 3’ten fazla uygulama kullanmanız gerekliydi. Ancak tek bir uygulama ile hem kaliteyi artırabilir hem de telefon hafızasını gereksiz yere meşgul etmemiş oluruz.

Genel Yorumum

Kendisinde editlenmiş fotoları gördükten sonra bugüne kadar çekilenler fotoğraf mıydı diye düşündüren sürreal uygulama.

Bir çok ios fotoğraf düzenleme uygulamasına göre iPhone 3gste çok iyi performans gösteren, rahat bir layer sistemine ve kullanıcı arabirimine sahip uygulama… diğer uygulamalarda iki saat menüden ilgili ayarı seçmek yerine burada parmağı aşağı yukarı hareket ettirerek spesifik ayarı seçiyor ve sağa sola hareket ettirerek değerlerde değişiklik yapabiliyoruz. Bir de ipadte çok kıskandığım, cihazı yatay yapınca solda ayarların kolonda gözükmesi olayını bunda yapmışlar iPhone versiyonu için. Nefis olmuş.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir