Modadil YDS Uygulaması

Modadil YDS Uygulaması

Merhabalar size Modadil Yayınlarının YDS’ye hazırlananlar için çıkarttığı tamamen ücretsiz ve üyelik gerektirmeyen uygulamasından bahsetmek istiyorum: Modadil YDS Uygulaması. Bu uygulama da 60 günde ezber bozan kelimeler kitabının içinde yer alan,sıklıkla YDS’de çıkan kelimelerin özenle seçilerek bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır. İsterseniz kitaptaki alıştırmaları yaptıktan sonra tekrar niteliğinde çözebilir veya isterseniz hiç kitabı almadan uygulama üzerinden hem her günün kelimesini görebilir ve alıştırmalarını yapabilirsiniz.

Modadil YDS Uygulaması Kullan

Uygulamada yer alan tüm YDS kelimelerin Türkçe anlamı, İngilizce eş anlamı, cümle içinde kullanımı ve Türkçe çevirisini vermektedir. Kelimenin Türkçe karşılığını doğru seçemezsek, kelime kaydedip tekrar incelemek için saklayabiliriz.

modadil yds uygulaması

Uygulamanın artıları – eksileri

Uygulamayı uzun süredir kullanan biri olarak söylemek isterim ki kelimelerin Türkçe karşılığını seçtiğimiz gibi İngilizce eş anlamlarını seçerek de ilerlemek isterdim.Üstelik kitapta yer alan diğer alıştırmaların da mobil uygulamaya eklenmesi şüphesiz faydalı olacaktır.Artı yönlerinden bahsetmek gerekirse herhangi bir kitaptan rastgele kelime çalışmak yerine bize her gün sistematik bir biçimde ne çalışacağımızı söylemesi ”acaba bugün hangi kelimelere baksam” düşüncesinden kurtarıyor.Bu yüzden uygulamayı ve kitabı diğerlerinden ayıran en muhteşem özelliği budur.

Hem sınava hazırlanan biri hem de uygulamayı ve kitabı kullanan biri olarak söylemek isterim ki kesinlikle adaya faydası olacağı kanaatindeyim. Üstelik favori kelimelerinizi widget olarak ekleyip telefonda bir arama yapmadan önce bile gözünüzle hemen bir göz atma fırsatı yakalıyorsunuz.

Sınava girecek herkese iyi çalışmalar diliyorum.

Görüşmek üzere. Teşekkürler.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir