Öneriyoruz – Raid: Shadow Legends

Öneriyoruz – Raid: Shadow Legends

Mrblar arkadaşlar nasıl keyifler?

Zaten bir çoğunuzun duyduğunu tahmin ettiğim bir başka mobil oyunun tanıtımıyla karşınızdayım: Raid: Shadow Legends.

Yaklaşık 3 haftadır oynuyorum ve ilk olarak dikkatimi çeken oyunun sadeliği oldu. Hatta ilk seferde bu ne ya pek bir şey yok galiba bunda dedim. Ama yanıldım ve çok sevindim yanıldığıma. Beni okuyanlar bilir karmaşık ekranlara karşı alerjim var. Bu sadeliğin arkasında çıkan ayrıntılar bu oyunu önerilenler listesine koymamı sağladı.

Genel olarak klasik bir RPG oyunu. Yani kahraman çıkar en iyi takımını kur. Haritaları aç, etkinliklere katıl, PvP, zindanlar. Fark yaratan klasik denecek kahraman ve eşya, sistemine ve gelişimine yapılan ince dokunuşlar. Bence oyundan zevk almayı sağlayan bunlar olmuş. Bu dokunuşlar sayesinde en ince ayarlamayı bile yapmanız sizlerin elinizde. Neler mi?

  • Öncelikle çok sayıda eşya seti eklenmiş.  Böylece kahramana göre ayarlama yapmanız mümkün. Örneğin, bir kahraman saldırı kahramanı ise, ona kritik ve/veya hasar takımı kullanabilirsiniz.
  • Eşyalar +16 ya kadar geliştiriliyor. +8 basit sonrası zor. Ama her +4 eşyanıza yeni özellik veriyor ya da mevcutlardan birini rastgele geliştiriyor.

  • Eşya setleri takım yapınca genel bir etki yapıyor ama asil çarpıcı olan eşyaların üzerindeki özelliklerin değişmesi. örneğin 2 li hasar setiniz var. Kalkan ve silah olsun. Bu set size +%15 hasar artısı verecektir ancak kalkanın ve silahın özelliklerine baktığınızda size bu eşyalar sağlık defans veriyor olabilir. size gereken elbette hasar ve kritik. Yani eşyaları nokta atisi ayarlamak mümkün ki bence harika. Ayrıca eşyanın kalitesi de var oyunda. Sıradan sıra dışı nadir efsanevi diye…verdiği özelliklerin değerini belirliyor eşya kalitesi
  • Bir başka çarpıcı yan lvl 30 olduğunuzda kamp ateşi açılıyor ve burada eşya basmaya başlıyorsunuz. Uzun lafın kısası eşya olayı çok iyi düşünülmüş.
  • Gelelim karakter gelişiminize. Her kahramanın eşyaları yanında büyüleri ve yetenekleri var. Büyüleri de yetenekleri de geliştirebiliyorsunuz. Özellikle yetenekler çok zengin sunulmuş ve tamamen size kalmış. Dediğim gibi gerçekten tüm ayrıntılarına kadar kahramanları ve dolayısıyla takımınızı ayarlayabiliyorsunuz.

Kahraman elde etme ve geliştirme klasik anlayış diyebiliriz.

Son olarak da genel bakisi sunmak isterim. Oyun sade, oynaması yormuyor, grafikler iyi, yer çok kaplamıyor, ısınma yapmıyor ancak şarj olayı biraz ortalamanın üstünde. Türkçe dil desteği var hatta dünya chattinde baya muhabbet donuyor. Savaş alanında dünya haritası ve zindanlar var bu alanlardan ihtiyacınız olan her şey geliyor. Paketler pahalı ancak para yatırmanız gerekmiyor.

Toplarsam RPG sevenler için önereceğim bir oyun.

Görüşürüz. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir