Dragon Ball Legends Oyna

Dragon Ball Legends Oyna

Kolaylıklar dostlar! Çok acayip bir oyunla karşılaştım ve sizlere de bilgi vermek istedim. Acayip dememin sebebi; oyun, kuralları yıkıyor ama bunun bedelini de ödüyor. İşte bu sebeple arada kaldım: Dragon Ball Legends iyi mi kötü mü bilemedim. Aslında popüler gözüken bir oyun. Google play store en azından öyle diyor. İndirip oynadım işte durum. Son söz sizin.

Dragon Ball Legends Tanıtım

Bandai Namco firmasının bir oyunu. Japon menşeli, Amerika’da devam eden dev bir oyun şirketi. Tekken 7 (2015) yapmışlar mesela. Ama PS oyunlarını görün derim. Zaten oyunun (ve benzer serilerin) bakıldığında  Japon Animasyon filminden “Dragon Ball” etkilendiği belli. Oyun baya görsel şölen. Animasyonlar çarpıcı. Ancak, çok iddialı yapım sizden 3.5 gb yer istiyor. Doğal olarak da yükleme süreleri baya yorucu olabiliyor. Bağlantılı olarak şarj durumları biraz karışık. ama tek atar gibi bir hali de yok. Türkçe dil desteği yok. İlginç bir şekilde dik oynatıyor cepte. Yorumlara baktığınızda (her ne kadar google store puanı 4.5 olsa da) en sık dile getirilen 2 şikayet konusu: 1-pvp sistemi çok kötü, adalet ve denge yok. Ayrıca çok net P2W (para bas kazan). 2- Yükleme süreleri bitmiyor sanki.

Dragon Ball Legends Oyna

Kesinlikle alıştığımız strateji RPG oyunlarından ayrı bir havası var. Ama bunu oyun bölümleriyle değil, kurdukları oyun sistemiyle sağlıyorlar. Yani mesela ortak bölümler Dragon Ball Legends oyununda da var: Macera (harita), etkinlik, hikaye (harita), PvP, alıştırma, Klan, Görevler, karakterler, market, karakter çıkarma. Buraya kadar mantık benzer.

dragon ball legends ana ekran dragonball legends oyna bölümler

 

 

 

 

 

 

 

 

Ancak Dragon Ball Legends oynamaya gelince bana göre inanılmaz bir yenilik ve dinamizm var. Bu tür oyunlarda hiç görmediğim şeyler:

1. Karakterler anime ve kendine özgü animasyonlar yapıyorlar. Görsel şölen gerçekten.

dragon ball legends animasyon

2. Her vuruşun ayrı görseli, her kombonun ayrı görseli ve her özel bitirişin ayrı görseli var. Bunların tamamı karaktere göre değişiyor.

dragon ball legends nasıl oynanır

3. Savaş devam ederken karakterler arası geçiş yapabiliyorsunuz. Seçili karakter, ekranın her yönüne hareket edebiliyor. Poziyson alma, saldırıdan kaçma, rakibe koşma yapabiliyorsunuz yani. Her karakter kendi özel yetenekleri/büyüleriyle geliyor ve bunlar ekranın altında değişen kartlar olarak karşınıza çıkıyor. Yani size kalmış hangi kartı oynayacağınız, yine dinamik bir savaş.

dragon ball legends pvp

4. Oyun sırasında vuruşlardan ayrı olarak enerji doldurma, özel saldırı çıkarma, özel saldırıda kombo yapma gibi sürekli sizi etkin kılan dinamik oyun sistemi var. Yani normalde nedir karakteri seçeriz 4-5 büyüsü vardır birini stratejiye göre uygularız. Bu oyunda bu sistem sonuna kadar dinamik bir hal almış. Dediğim bu sistemin toplamı zaten. Gerçekten değiştirmişler ve yaratıcı bir sistem gelmiş. Daha bir çok ayrıntının ayrıntısı var. Oynayınca görebilirsiniz.

dragon ball legends bacak arası

Ekran resimlerinde gördüğünüz karakterler ve büyüler elbette diğer oyunlardaki gibi geliştiriliyor.

Dragon Ball Legends Sonuç Değerlendirme

Uzun lafın kısası olay size kalmış durumda. Ben açıkçası yükleme ekranlarından ve yükleme sürelerinden dolayı biraz mesafeli bakıyorum. Ayrıca 3.5 gb yer tutması demek ilave 3 oyun silmem demek. Diğer taraftan da gerçekten yenilikçi ve bambaşka bir oyun tecrübesi sunan bir strateji-RPG oyunu. Biraz araştırma yaptım ve hiç Türkçe içeriğe rastlamadım. Yani yeni yeni yayılan bir oyun gibi gözüküyor. Bakalım önümüzdeki günlerde gelişmeler neler olacak.

Görüşürüz sevgili dostlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir