En İyi Başlangıç Karakteri RAID: Shadow Legends

En İyi Başlangıç Karakteri RAID: Shadow Legends

Bu yazıyı, Raid: Shadow Legends oyununa başlayanların muhtemelen en çok sordukları soruya cevap vermek için hazırladım.

“Raid: Shadow Legends: En iyi başlangıç karakteri hangisi?

Aslına bakarsanız, bu seçim oyuna para yatırmadan devam etmek isteyenleri de yakından ilgilendiriyor. Çünkü benim gibi siz de efsanevi karaktere sahip değilseniz en iyi karakterlerinizden biri kesinlikle başlangıç karakterlerinden biri olacak.

Hadi başlayalım!

Başlangıç Karakterleri Genel Bakış

Raid: En iyi başlangıç karakteri hangisi

Oyuna yeni başladınız. Çok önemli bir tercih kapınızda: Elhain mi? Kael mi? Galek mi? Athel mi?

Sistematik gidelim uyar mı? Önce en üst seviyelerinde, 6 mor yıldız, baz istatistiklerine bakalım. Yanına da yeteneklerini açıklayalım (yetenek geliştirmesi uygulanmamıştır).

1. Başlangıç Karakteri: Elhain

Raid: En iyi başlangıç karakteri hangisi

Yetenek 1 Diz atışı: Düşmana saldırır. Kritik gelirse bir daha vurur.

Yetenek 2 Yıldırım Oku (soğuma 5 tur) : Önce bir düşmana arkasından tüm düşmanlara saldırır. Eğer tekli saldırıda düşman ölürse 3 tur boyunca Kritik artışı etkisi alır.

Yetenek 3 Ölüler Vadisi (soğuma 3 tur): Tüm düşmanlara 2 kez saldırır. (4. yetenek etki yeteneğidir. tüm başlangıç karakterlerinde aynıdır. +%15 can verir!)

2. Başlangıç Karakteri: Kael

Raid Shadow: En iyi başlangıç karakteri açıklandı

Yetenek 1 Karanlık Şimşek: Bir düşmana saldırır %80 ihtimalle 2 tur boyunca zehirlenme etkisi verir.

Yetenek 2 Asit Yağmuru (soğuma 3 tur): Tüm düşmanlara saldırır. Ölen olursa dönüştürmesi %25 dolar. Bu vuruşun  + %15 kritik şansı vardır.

Yetenek 3 Parçalara Ayır (soğuma 5): Rastgele 4 kez saldırır. Her vuruş hasar alan düşmana %40 ihtimalle 2 tur zehirlenme etkisi verir.

3. Başlangıç Karakteri: Galek

Raid Legends: En iyi başlangıç Galek

Yetenek 1 Çapraz kesme: Bir düşmana 2 kez saldırır.

Yetenek 2 Tahrikçi (soğuma 3 tur): Tüm düşmanlara saldırır. Extra %15 kritik şansı vardır. 2 tur boyunca %30 hız artışı etkisi alır. 

Yetenek 3 Lanetli Kılıç (soğuma 5): Rastgele 4 kez saldırır. %30 ihtimalle 2 tur boyunca %30 def azaltma etkisi verir. Bu etki, ikiden fazla üzerinde dezavantaj olan düşmanlarda %60 def azaltma şeklinde olur.

4. Başlangıç Karakteri: Athel

Raid: En iyi başlangıç Athel

Yetenek 1 Devir: 1 düşmana 3 kez saldırır. Son vuruşta %75 ihtimalle 2 tur boyunca %25 zayıflatma etkisi verir.

Yetenek 2 İlahi Bıçaklar (Soğuma 3 tur): Tüm düşmanlara saldırır. Ekstra %15 kritik şansı vardır.

Yetenek 3 Yüksek Kutsama (soğuma 5 tur): Bu şampiyona 2 tur %25 atk artışı etkisi verir. Eğer mevcut canı %50’den düşükse %30 def artışı etkisi verir. Şampiyon tekrar oynar. 

En İyi Başlangıç Karakteri Hangisi?

Yukarıdaki bilgileri gelin değerlendirelim ve analizin sonunda siz karar verin: Hangi başlangıç karakteri en iyisi?. Öncelikle baz istatistiklerden başlayalım mı?

Net bir şekilde görülüyor ki kazanan Elheim! 4 karakter de saldırı olduğuna göre ilk değerlendirme atk üzerine olacaktır. En yüksek atk/saldırı Elheim’a ait. Sadece saldırı değil en yüksek can, ve hız da onda. Şunu unutmayın! Eğer oyuna para yatırmayı planlamıyorsanız bu karakterlerden biri en iyi karakterlerinizden biri olacak. Veeeeee…Efsanevi karakteriniz yoksa özellikle PvP savaşlarında yapabileceğiniz en iyi strateji “ilk vur çok vur” stratejisi olacaktır. Çünkü efsanevi karakterlerden farklı olarak karakterlerinizin yapabilecekleri 2 TURDA bitecektir. Bu açıdan bile baktığınızda “HIZ” çok çok önemli. Elheim bu açıdan da önde.

Peki neden herkes en iyi başlangıç karakterinin Kael olduğunu düşünüyor? 

Açıkçası, bu değerlendirme karakterlerin sol altında yer alan “reviews/değerlendirmeler” rakamlarına bile yansımış durumda. Baksanıza Kael diğer 3 karakterden 2 kat fazla ilgi görmüş durumda. Neden peki?

Bana kalırsa yapılan değerlendirmeler biraz “topluluğa uyma” etkisi altında. Yani yeni gelenler Kael’in değerlendirme sayısına bakıp “aa en iyisi bu olmalı” diyor ve seçiyor. Oyunda 5 (ve kıyamet kulesi) farklı bölüm var ve hepsinin kendine özgü gereksinimleri var. Sefer – Zindanlar – Grup Savaşları – Arena – Klan Baş Düşmanı. İşin garibi Zindanlarda da 9 ayrı Baş Düşman var. Yani bana kalırsa en iyi karakter bu 5 bölümde en çok iş gören karakter olmalı. Bu şekilde bakıldığında işin içine yetenekler giriyor. Ve değerlendirme daha da karışık bir hal alıyor.

Örneğin, Zindanlarda “Ateş Şövalyesinin Kalesi” var. Çok önemli kalıntılar buradan düşüyor. Ve baş düşmanın en önemli özelliği 9 kere kalkanına vurduğunuzda savunmasız kalıyor ve ancak o zaman canını alabiliyorsunuz. Şimdi bu durumda sizce en iyi karakter hangisi? Tabi ki ilk yeteneği ile 3 kere vuran Athel. Peki, canı çok yüksek olduğunu bildiğimiz, tüm 5 bölümde karşımıza çıkan baş düşmanlara karşı en iyi karakter hangisi? Çok net elbette Kael! Çünkü yetenekleri zehirlenme etkisi veriyor ve zehir düşmana max canının %5’i hasar veriyor. Sanırım jürinin biraz kafası karıştı. Gayet doğal en iyi karakter hangisi sorusu çok zor bir soru.

Sonuç Değerlendirmem

Sonuç olarak Raid: Shadow Legends en iyi başlangıç karakteri hangisi? (Unutmayın bu değerlendirme kalıntı setlerinden bağımsız, yukarıdaki kriterlere göre yapılmıştır.)

Oyunu bizzat oynayan biri olarak, yukarıdaki tüm kriterleri dikkate aldığımda, bana göre en iyi başlangıç karakteri Kael! Aslına bakarsanız sebebi Kael’in yetenekleri, yoksa baz istatistiklerde Elhain hepsinden iyi. Kael’in yetenekleri 2 çok önemli fark yaratıyor. Canı yüksek olan tüm düşmanlara daha çok vuruyor. Çünkü sağlam zehir etkisi veriyor. Ayrıca ikinci yeteneği yüzünden dönüştürmesini daha hızlı doldurarak daha sık vuruyor. Yani 5 bölümden (Sefer – Zindanlar – Grup Savaşları – Arena – Klan Baş Düşmanı) PVP hariç tüm bölümlerde daha iyi.

Diğer Görüşler

Her zaman farklı kaynaklardan karşılaştırma yapılmasının önemli olduğunu düşünmüşümdür. Sonuçta önemli olan sizlerin olayı kavrayıp kendi kararınızı vermeniz. Şunlara da bakabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir