Mobil Oyun Önerileri – Dynasty Scrolls

Mobil Oyun Önerileri – Dynasty Scrolls

Herkese mrblar! Yeni bir oyun tanıtımıyla buradayım dostlar. Mobil Oyun Önerileri arasına Dynasty Scrolls ekleyelim derim. Çıkalı daha 1 ay olmuş tamamen şans eseri buldum. 1 haftadır oynuyorum ve gerçekten beni etkiledi. Şiddetle öneriyorum! Biliyorsunuz Raid: Shadow Legends için detaylı analizlerimiz devam ediyor. Dynasty Scrolls için de bunu yapmaya çalışacağız çünkü baya ses getirecek gibi! Zaten arkasında GTArcade var!

Bu arada oyunu PC üzerinden de oynamak mümkün. Açıkçası aşağıda verdiğimiz linkten bilgisayarınıza indirmeyi seçerseniz (tamamen ücretsiz, aynı cepte olduğu gibi google play store üzerinden), uygulamadedektifi takımına küçük de olsa bir destek vermeniz mümkün.

Dynasty Scrolls PC’ye Ücretsiz İndirin!!

Hadi gelin bu heyecan verici yeni oyuna, Dynasty Scrolls, yakından bakalım.

Mobil Oyun Künyesi: Dynasty Scrolls

Öncelikle her zaman yaptığımız gibi oyunun künyesini paylaşalım. Neden önerdiğimiz çok net anlaşılsın isteriz.

  • Oyun çıkalı 1 ay oldu. Buna rağmen dünyada 1 milyon oyuncuyu devirdiler. Google markette 12bin yorum sonucunda 4.5 puan almış bir oyundan bahsediyoruz. Yorumlara bakabilirsiniz. 
  • Oyun 1 GB yer kaplıyor. ÜCRETSİZ. İnanılmaz hızlı oyuna giriyor ve oyundan tek tıkla çıkıyor. Isınma yok, şarjı fondiplemiyor. Ancak Türkçe dil desteği şimdilik yok. Oyunun geliştiricisi Youzo Games, HongKong menşeli. Ancak, çok etkileyici olan oyunun arkasında hepimizin bildiği bir dev var: GTArcade. Sayfasında başka mobil oyunlar var. Bizim de ilgimizi çekti.
  • Oyun içinde REKLAM YOK. Sadece başta bir tanıtım geliyor ve kapatabiliyorsunuz hemen. Çok nadiren de oyun içinde tanıtım geliyor ki çok normal pazardaki ürünleri hatırlatıyor.
  • Cep telefonu yatay oynuyorsunuz. Masaüstü biraz karışık bu belki de en eleştiriye açık yanlarından biri oyunun. Öyle ki, şehirde açılan binalara bazen tıklamak zor oluyor gerçekten. Ama sebebi çok belli o kadar çok alan, etkinlik var ki!
  • Başka göze çarpan ve bence çok önemli özellik (yeni diye mi yapıyorlar anlamadım) oyun parasını resmen dağıtıyorlar. Para harcamadan 5k altın birikti. Benzer şekilde (belki oyuncu çekmek için yapıyorlardır) ilk kahraman çıkarma denemelerimde efsanevi aldım (kırmızı). Bilirsiniz bu tür oyunlarda başka çok önemli bir özellik enerjidir. Enerjiniz kadar harita oynarsınız. Hiç bir sıkıntı yok. Ayrıca, aklıma şu da geldi. Ben bu tür oyunlarda otomatik oynama olayına gıcık oluyorum. Otur ekrana bak ne saçma! Bu oyunda yeni bölümlerde otomatik oynama kapalı. Yani oyun şuanda bizlerin/oyuncuların isteyebileceği her şeyi  veriyor gibi!!
  • Şununla künyeyi bitirelim. Çin hanedanlık zamanında geçiyor ve ben bayıldım çizimlere! Buna bağlı olarak bir devam eden hikaye var ama “skip” diyerek hemen hikaye anlatımını geçebiliyorsunuz. Oyunda ciddi bir sohbet var bu arada. Kostüm, ekran, kahraman kılıfı seçimleri de sizi oyunun dünyasına aktif bir şekilde çekiyor.

Dynasty Scrolls Oyna

Oyunda gelin temel bölümleri tanıyalım. Dediğim gibi masaüstü biraz karışık gözüküyor.

dynasty scrolls oyna ana ekran nasıl görünür

Story

Tabi ki bu tür idle RPG oyunlarının olmazsa olmazı hikaye haritaları. Çok geniş bir harita alanı sunuyor. Tüm geliştirmeler için gereken malzemeler bu haritalardan düşüyor. Kahraman parçaları dahil. Ayrıca hikaye haritalarda devam ederken hemen “skip” diyerek savaşa geçiyorsunuz. Yükleme süreleri yok denecek kadar az. Kesinlikle haritalar ezbere gel yap değil. Hemen ilk haritalarda, geliştirmeleri yapmanız gerektiğini anlıyorsunuz. Ayrıca sağ altta iki savaş alanı daha veriyor. Bakmayı unutmayın: Daily Brawls. Fief 7. bölümden sonra açılacak.

dynasty scrolls nasıl oynanır haritalar

Arcade

Oyunun PvP alanı ve zindanlar diyebileceğimiz 2 savaş alanı bu kısımda. Günlük arena 20 anahtar vermesi gayet iyi. Diğer iki alandan süper silah ve kaynak topluyorsunuz. En son alan, Raid,  35 lvlda açılıyor. Şunu belirtmeme izin verin ki bu benim için oyuna zevk veren bir özellik, kolay kolay bölümleri geçemiyorsunuz. Haritalar için de söylemiştim geliştirmeler kaçınılmaz. Ama PVP alanında denginiz düşmanlar arasından SEÇME ŞANSINIZ var. 

dynasty scrolls savaş pvp kısmı

Side Quests

Bu bölüm bu oyuna özgü bir bölüm. Basit de olsa bulmacalar çözerek silah ve malzeme topluyorsunuz.

dynasty ekran görüntüsü haritalar

Bu ana 3 bölümde her türlü kaynak, malzeme, silah, kahraman toplarken, SÜREKLİ BAŞARI ÖDÜLÜ ALIYORSUNUZ! Oyun şu anda tam bir “suyundan da koy” modunda!

Kahramanlar, kombolar, eşya setleri, etkiler

Gelelim Dynasty Scrolls oyununun stratejik ve bana göre en eğlenceli kısmına. Takım nasıl kurmalıyım? Hangi kahramanlar? Kahramanları, eşya setlerini, komboları nasıl geliştirebilirim?

Kahramanlardan başlayalım çünkü neredeyse tüm geliştirmeler aynı ekrandan ki bu bence harika. “Team” linkine bastığımızda önce esas kahramanınız yani siz olmak üzere tüm seçili kahramanlar sırayla gelir. Demiştim ya efsanevi attı diye kırmızı bu işte. Onu seçtiğimde oyun zaten yapabileceğim tüm geliştirmeleri ve eksikliklerimi gösteriyor.

dynasty scrolls ekran görüntüsü kahraman geliştir

 

Solda takımınızda yer alan kahramanlar. Ortada eşya setleri. Eşyaya tıkladığınızda geliştirmesi açılıyor. Sağda temel bilgiler ve yetenekler. Bakın en önemli olay kahramanların özelliklerine ve yeteneklerine dikkat etmek. Örneğin bu kahraman Taishi Ci sadece arka sıraya vuruyor. Haklısınız Türkçe dil desteği şart gibi. 

Kahramanların gelişimine gelirsek. Ekranın ortasında “Train” tıklamanız yeterli.

dynasty scrolls ekran görüntüsü geliştirmeler

Açılan bu sayfada tüm geliştirmeler var. Gerçekten çok basit ve açık yapılmış oyunun bu sistemi. Detaya o yüzden girmiyorum ama bir önemli not daha: Sağ en altta “info” bastığınızda çok çok önemli bir olay karşınızda: Kahramanın hangi kahramanlarla eşleştiği ve + etki aldığı, hangi özel kahramanla kombo kazandığı gösteriliyor. Mesela “Valor Charm” kombosu için benim Taishi Ci ile Zhou Tai eşleşmesini yapmam gerek!

Mobil Oyun: Dynasty Scrolls Önerdik!

Dynasty Scrolls iyi mi? Dynasty Srcolls oyunu nasıl oynanır? Dynasty Scrolls öneriyor musunuz? Umarız kafanızdaki soruların en azından bir kısmına cevap vermiştir bu yazımız. Yeni olmasına rağmen bu kadar sorunsuz işleyen ve “suyundan da koy” diyen bir oyun bulmak zor. Dediğim gibi şans eseri buldum ve oynamaya devam ediyorum. Bakalım siz de beğenecek misiniz?

Görüşmek üzere çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir