Raid Shadow Legends – Ustalık Sistemi Tam Liste

Raid Shadow Legends – Ustalık Sistemi Tam Liste

Hey hey nasıl gidiyor?

Raid: Shadow Legends oyununu sayfamızda önermiştik. Biraz daha üzerinde duralım istiyoruz çünkü baya geniş bir topluluğu var. Üstünde durmak istediğimiz konu ise gözden kaçan ama çok çarpıcı etkileri olan bir sistem: Raid Ustalık Sistemi. Ve evet şaka değil ustalık sisteminin tam liste bu yazıda.

raid ustalık listesi

Raid Ustalık Sistemi Genel Kurallar

Önce genel Kurallardan bahsedelim. Aslına bakarsanız o kadar unutulmuş bir sistem ki genel kurallar bile yeterince bilinmeyebilir.

1- 3 ustalık kategorisinden sadece 2 tanesini açabilirsiniz. Saldırı ve Savunma gibi. Bu ikisini seçerseniz destek güle güle.

2- Kategorileri açmak için Zindanlar- Minotora gitmeniz gerekir.

raid ustalık nerede kasılır Minotor

3- Her bir kategoride 6 seviye vardır. ilk kategori 5, ikinci kategori 30 beyaz parşömen, üçüncü kategori 80, dördüncü 120 yeşil parşömen; beşinci seviye 200 kırmızı son yani altıncı seviye ise 350 kırmızı parşömen ister.

4 – Şu bilgi daha kıymetli. İlk seviyeden sadece 1 ustalık, 2-5 seviyelerde her bir sıra için 3 ustalık, son seviyede ise sadece 1 tane ustalık seçebilirsiniz. Yani diyelim Saldırı ve Savunma açtınız. İlk resimdeki gibi 2. 3. 4. 5. seviyelerde toplam 3 beceri açmanıza izin var. İster hepsini saldırı seçin ister 2-1 dağıtın. Ayrıca unutmayın açtığınız ustalık bir sonraki seviyede hangi ustalıklara temas ediyorsa onlardan birini açabilirsiniz.

5- Seviyeniz karakterde kaçsa o seviye ustalıklar açılır. Karakter 5 yıldızken 6.seviye ustalık açılmaz!

5- Minotorun 10. aşamasını 5’li takım olduğu için, tek 6 yıldızlı karakter olan ortalama bir takımla rahat yaparsınız.

6- Son olarak da; unutmayın hangi karakterleri 5’li takımınıza koyarsanız o karakterler parşü alır. Bu durumda bazı karakterler çöp parşü alabilir. Mesela, ilk resme geri dönün, bakın sol üstte beyaz parşüler max diyor neden? Çünkü zaten ilk ve ikinci seviyeyi açabildiğim kadar açmışım bu karakter için. Yani resimdeki karakterime beyaz düşerse ÇÖP!

Raid Ustalık Sistemi Tam Liste

Şimdi bazılarınız “yok artık üşenmemiş” diyebilir ama aşağıda sizin için Ustalık Sisteminin 3 tercihinin Saldırı – Savunma – Destek detaylı haritasını çıkardım :)))

Hadi bir bakalım:

Ustalık İlk Sıra

Saldırı: ATK + 75 – Kritik + %5

Savunma: Def + 75 – Direnç + 10

Destek: Max Hp + 810 – İsabet + 10

Ustalık İkinci Sıra

Saldırı: Dolu hasar ile saldırı hasar + %5 – Krik Hasar + %10 – Kalkanlı hedeflere hasar + %25 – %50 veya daha düşük sağlığın varsa hasarın + %5

Savunma: Alan vurduklarında hasar %5 azalır – Bu karakter iyileşmeyi ve kalkan özelliğini + %5 alır – Bu karakterde sersem, uyku, korku, dondurma varsa hasar – %10 – Bu karakter kritik alırsa hasar – %8.

Destek: Bu karakter + %5 iyileşme yapar – Bu karakter + %5 kalkan verir -Her turda ilk düşman gidince bu karakter %10 iyileşir – Bu karakterin soğumada becerisi yoksa isabet + 20

Ustalık Üçüncü Sıra

Saldırı: Canı %40 ve altı olanlara + %8 hasar – Bu karakterin canı %50 veya altıysa vurduğunun %5’i iyileşir – Bu karakter öldürdüğünde + 6 hız alır. En fazla 18 birikir – İlk hasar + %8.

Savunma: Düşman iyileştirme çekerse bu karakter de max canının %6’sı iyileşir. Her tur 1 kez – Düşman vurduğunda %25 veya daha fazla can götürürse %50 ihtimalle bir dezavantajı atar – Düşmanı öldürdüğünde bu karakter max canının %10’u iyileşir. Her tur 1 kez – Bu karakterde sersem, uyku, korku, dondurma sürelerini doldurduklarında %30 ihtimalle dezavantaj bloklama alır.

Destek: Hedeflenen müttefikin canı %40 veya düşükse iyileşmeyi ve kalkanı + %10 verir – Bu karakter bir avantaj verdi diyelim kaldırırlarsa veya süresi dolarsa %30 ihtimalle bu karakterde dönüştürme + %10 – Hayattaki her düşman için isabet + 4. Max 16 – Bu karakter düşmana bir dezavantaj verdi diyelim kaldırırlarsa veya süresi dolarsa %30 ihtimalle bu karakterde dönüştürme + %10.

Ustalık Dördüncü Sıra

Saldırı: max Canı benden fazlaysa düşmanın + % 6 hasar -her ölü müttefik için + %5 hasar. Max %10 birikir – düşmana vurdun beceri max canının%30 u hasar verdin, %30 ihtimalle şansına bir becerinin soğuması 1 tur azalır. her tur 1 kez –  Sersem, uyku, korku, dondurma dezavantajı olan düşmanlara vurursan hasar + %12.

Savunma: Müttefike avantaj verdin, her avantaj için ayrıca direnç + 5 – şansına bir düşman seçer ve ondan aldığın hasar her saldırıda %0.75 düşer. %6 ya kadar birikir – Bu karakterde sersem, uyku, korku, dondurma verirken %60 ihtimalle 1 tur parazit de verir – Bu karakterdeki her dezavantaj için direnç + 10. 30 birikir max.

Destek: Hedeflenen müttefikte sersem, uyku, korku, dondurma varsa bu karakterin verdiği iyileşme ve kalkan + %15 – Her tur başında %5 ihtimalle şansına bir becerinin soğutmasını 1 tur azaltır – Kuşandığın kalıntı setinin bonusunu %15 arttırır. Toplama çarp. – Bu karakter varsayılanla (ilk sırada duran vuruş) ilk kez vurduğunda tekli vuruyorsa %20 alan vuruyorsa %5 dönüştürme azaltır.

Ustalık Beşinci Sıra

Saldırı: Varsayılan beceri her vurduğunda hasar + %2. Max %10 birikir – Bir düşman öldürdüğünde arenada + %6 diğer her alanda + %3 hasar artar. Max %12 birikir – Düşman indirdin max canının %15 ‘i kalkan alırsın. Her tur 1 kez – Bu karakterdeki her dezavantaj için hasar + %4. Max %12 birikir.

Savunma: Her turda bir müttefike verilen ilk hasarın %20’sini bu karakter alır -Müttefik kritik hasar aldığında dönüştürmesini + %15. Bir müttefik 1 kere – Düşman bu karakterin canını tek beceriyle %25 veya daha fazla götürürse, %50 ihtimalle karşı saldırı yapar –  Düşman sersem, uyku, korku, dondurma çakarsa bir müttefike bu karakter %20 ihtimalle karşı saldırı yapar.

Destek: Bu karakterin uyguladığı avantaj %30 ihtimalle 1 tur uzar. Hasar bloklama, öldürülmez, ölümün ardından canlanmada çalışmaz – Her ölü müttefik için bu karakterin hızı +8. Max 24 birikir – Becerilerden veya kalıntı setinden verdiğimiz dezavantajların ihtimali + %5. Sersem, uyku, korku, dondurma, kışkırtma çalışmaz – Bu karakterin verdiği dezavantajların süresini + 1 tur. Sersem, uyku, korku, dondurma, bomba çalışmaz.

Ustalık Son Sıra

Saldırı: %60 ihtimalle hedefin max canına göre bir beceri bonus hasar verir. Baş düşmansa max canının %4’ü, karakterse %10’u – %50 ihtimalle düşmanın defansının %25’ini yok sayar. Defans yok sayma setin zaten varsa üzerine eklersin – %30 ihtimalle hedefin max canına göre bonus hasar verir. Baş düşmansa max canının %3’ü, karakterse %7,5’i. Ancak ilkinden farklı bir beceri her vurduğunda bunu yapabilir – Kritik hasarın + %20.

Savunma: Defans + 200 – Tüm müttefiklerin aldığı hasar – %5. Bu karakter alır – Sersem, uyku, korku, gerçek korku, kışkırtma veren kalıntıların ve becerilerin ihtimali +%5 – Direnç + 50

Destek: Max can + 3000 – Müttefik canı %25 canın altına düştüğü zaman bu karakterin dönüştürmesi + %20 – Bu karakterin uyguladığı ve düşmanda duran her dezavantaj için dönüştürme + %2,5. Max %10 birikir – isabet +50

Buyurun sevgili dostlar şaka değil Raid ustalık sistemi tam liste. Bir sonraki yazımda ustalık sistemine devam edeceğim. Bu sefer de karakterlere/takımlara göre en iyi olabilecek becerileri konuşmak istiyorum.

Görüşürüz çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir