Raid Ustalık – Kasmaya Değer mi?

Raid Ustalık – Kasmaya Değer mi?

Raid: Shadow Legends oyunun en kritik sistemlerinden birini önceki yazımızda tanıtmıştık. Ustalık Sistemi Tam Liste.  Belki de ilk kez ustalık sisteminin tam listesini paylaşan bir yazıydı ve hemen çok ilgi gördü. Bu yazımız bir devam yazısı olarak görülebilir. Raid Ustalık sistemine daha yakından bakıp en önemli ustalıkları sıralamaya çalışacağız. Elbette bir sonraki soru çok net ortaya çıkıyor. Bu ustalıkları açmak kolay mı? Kasmaya değer mi? Gelin hadi beraber bu sorunun cevabını bulmaya çalışalım. Çok farklı karakterler var biliyorsunuz. Her biri için ustalıklar farklı olacaktır. Bu yazıda SALDIRI KARAKTERLERİ odak noktamız olacaktır.

Raid Ustalık: En Değerli Ustalıklar

Önceki yazımızdan tam listeye bir bakalım ve en işe yarayacak ustalıkları çıkaralım. Sonra da bu ustalıkları açmak için ne yapmak gerekiyor değerlendirelim. Bu kıyaslama bize sorumuzun, “Ustalık kasmaya değer mi?”, cevabını verecektir. Tekrar hatırlatalım: SALDIRI KARAKTERLERİ için yapacağız değerlendirmemizi.

Ustalık 1. Sıra

İlk sıraya baktığımızda belki de en önemli ustalıklar karşımızda. Bu biraz ilginç çünkü en kolay açılan ustalıklar da bunlar. Bana sorarsanız saldırıdan ikisini de alırım Saldırı: ATK + 75 –  yanına Destek İsabet + 10 alırım. Neden peki? Çünkü +75 hasar demek yaklaşık %8 atk artışı (1000 hasarı varsa ortalama) demek. Herhangi bir kalıntıdan (temel özelliği atk olmayan) %8 atk almak için 8. seviyeye yükseltmeniz ve 2 artışın da atk özelliğine denk gelmesi gerekir. Bu baya şanslı olmak demek. Halbu ki ustalık tak diye +75 saldırı veriyor. Son olarak da isabet seçtim çünkü hiç bir seti isabet verecek şekilde seçmiyoruz. Herkes atk – kritik – hız peşinde. Gelin görün ki çoğu karakter hasar yanında dezavantaj da vuruyor. Bakın bir çok saldırı karakterleri bile ilk vuruşlarında ya da soğumalı yeteneklerinde dezavantaj verir. İsabet bana göre çok çok önemli. + 10 isabet demek bir kalıntının 2. özelliğini 2 kere yükseltmek demek. Aynı atk için yazdığımız gibi şans işi. Burada ise tak diye +10.

Biliyorsunuz saldırı ve destek seçtiğimiz için artık savunma YOK. Haklı olarak bazı okuyucularım “savunmadan vaz geçilir mi ya yanlış yapıyorsun” diyebilirler. Bence biraz daha sabırlı olun neden Destek her türlü daha iyi anlayacaksınız.

Ustalık 2. Sıra

Saldırıdan şunları seçerdim:  Krik Hasar + %10 – Kalkanlı hedeflere hasar + %25. Bu çok açık bence. Saldırı karakterlerinin tamamına kritik basıyoruz. Kritik hasar olmazsa olmaz. Bir çok takım “kalkan avantajı ile başlar” pvp savaşa. Ayrıca bir çok düşman ve baş düşman da kalkan alıyor. Bu özelliği başka yerde bulamayız.

Destekten şunu seçerdim: Her turda ilk düşman öldürülünce bu karakter %10 iyileşir. Ortalama 15000-20000 canımız olur saldırı karakterlerinde. %10 çok ciddi bir rakam yani.

Ustalık 3. Sıra

Saldırıdan şunları seçerdim: Bu karakterin canı %50 veya altıysa vurduğunun %5’i iyileşir Bu karakter öldürdüğünde + 6 hız alır. En fazla 18 birikir. Yani bir önceki destekten aldığımız can doldurmayı destekliyoruz. Ve ustalığın en iyilerinden +6 hız. Açıklamama gerek yok.

Destekten: Hayattaki her düşman için isabet + 4. Max 16. Gördüğünüz üzere tam sistem gidiyoruz. Her seviye diğerini destekliyor. Dediğim gibi isabet çok önemli ve cepte.

Ustalık 4. Sıra

Saldırı: her ölü müttefik için + %5 hasar. Max %10 birikir – düşmana vurdun beceri max canının%30 u hasar verdin, %30 ihtimalle şansına bir becerinin soğuması 1 tur azalır. 

Destekten biliyorum tek seçmek durumundayız ama arada kaldık:  Kuşandığın kalıntı setinin bonusunu %15 arttırır. Toplama, çarp. – Bu karakter varsayılanla (ilk sırada duran vuruş) ilk kez vurduğunda tekli vuruyorsa %20 alan vuruyorsa %5 dönüştürme azaltır.

Ustalık 5. Sıra

Saldırıdan şunları alırım: Bir düşman öldürdüğünde arenada + %6 diğer her alanda + %3 hasar artar. Max %12 birikir – Düşman indirdin max canının %15 ‘i kalkan alırsın. Her tur 1 kez. 

Destek:  Her ölü müttefik için bu karakterin hızı +8. Max 24 birikir. Umarım artık sistematik yaklaşımımı gördünüz ve bana hak verdiniz. Her şey bağlantılı.

Ustalık Son Sıra (1 tane seçme şansımız var)

Saldırı:  %50 ihtimalle düşmanın defansının %25’ini yok sayar. Defans yok sayma setin zaten varsa üzerine eklersin (tek geçerim).

Destekten yine kararsız kaldım: Müttefik canı %25 canın altına düştüğü zaman bu karakterin dönüştürmesi + %20  – isabet +50

Raid Ustalık: Kasmaya Değer mi?

İlk sıranın maliyeti: ilk sıra 5 basit parşömen ister. 2 tane açıyoruz maliyeti: 10 basit parşömen.

Raid shadow legends ustalık sistemi

Minotorun labirentinde 10. aşamayı yapmamız kolay olacaktır. 1 tane 6 yıldız karakter olsun efsane olmasın rahat yaparsınız yine de. Resimde bakın 10. Aşama 11-16 basit parşömen atıyor. Yani ilk sırayı açmak çok çok kolay.

İkinci sırada 3 ustalık açıyoruz tanesi 30 basit parşömenden toplam maliyet: 90 basit parşömen. Bu da 10. Aşamayı yapıyorsak kolay iş. Zaten en az 11 tane atacak.

Üçüncü sırada 3 ustalık açıyoruz bu sefer tanesi 80 gelişmiş parşömenden (yeşil) toplam maliyet: 240. İşte zaten olay bundan sonra sapıtıyor. 10. Aşama 3-6 yeşil parşömen atıyor. Hadi diyelim ki süper takım kurdunuz 15. Aşamayı yapıyorsunuz. O bile 11-16 yeşil atıyor. Yani olayın rengi baya değişiyor. Kaldı ki çok iyi bir takım kurmadan efsane almadan en az 3 6 yıldızlı olmadan 15. Aşama çok zor. Yani 240 tane yeşil kasarsanız karşılığında + 18 hız alabilirsiniz? Yani değer mi siz düşünün bu noktadan sonra!!!

Dördüncü sırada 3 ustalık açıyoruz TANESİ 120 yeşil parşömen yani toplam maliyet 360 yeşil parşömen. İyici olay kopuyor burada. Karşılığında kalıntı setinin bonusunu x 15. Yani 10 hız veriyorsa 11.5 hız verecek. Gerçekten değer mi?

Beşinci sırada 3 ustalık var ve tanesi SIKI DURUN 200 KIRMIZI PARŞÖMEN!!! Yani artık ben yorum yapamayacağım gerçekten!!!

Son sıra ise 350 KIRMIZI PARŞÖMEN.

Raid Ustalık: Değer mi?

Bana sorarsanız hiç uzatmadan doğrudan söyleyeceğim: Üçüncü sıradan sonra bana göre gerçekten değmez. Ve işin garibi oyun yapımcıları buna hiççç bakmıyorlar bile. Çok merak ediyorum gerçekten ustalık sistemini tam olarak açan kaç kişi var?

Siz ne diyorsunuz? Değer mi? Görüşürüz çok teşekkürler.

Farklı bir kaynak için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir