Binance: Kripto para alma ve satmanın güvenilir yolu!

Binance: Kripto para alma ve satmanın güvenilir yolu!

Herkese merhabalar! Güvenilir kripto para alma ve satma konusunda şüphelerin varsa bu yazı tam senlik. Bu yazıda, son dönemde dünya genelinde çok konuşulan kripto paraları rahatça alıp satabileceğiniz Binance uygulamasının kullanımı hakkında bilgiler vereceğim. Bu yazıyı okuduktan sonra, para yatırma, para çekme, coin alma(Bitcoin, Dogecoin vb), vadeli ve kaldıraçlı işlemler vb. konularda bilgi sahibi olacaksınız. Yazıya başlamadan önce belirtmek isterim ki, burada yazacaklarımın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir, ve Kripto Para piyasası oldukça volatil(dalgalı) dolayısıyla riskli bir piyasadır. Hadi başlayalım!

Binance: Uygulama Künyesi

  • Uygulamada herhangi bir reklam yok, rahat rahat kullanabilirsiniz.
  • Telefonda 195mb lık yer kaplıyor, ısınma yapmıyor, çok şarj yemez.
  • Volatil (oynak) zamanlarda uygulama kilitlenmesinden şikayet eden kullanıcıları mevcut!!!
  • Play store da 4.2 puana sahip.
  • Yorumlara baktığınızda en çok öne çıkan konu, doğal olarak “Güvenilirlik!”.

Binance güvenilir mi?

Öncelikle herkesin kafasına takılan bu soruyu cevaplayım, evet arkadaşlar Binance güvenilir bir borsa, hatta belki de en güveniliri diyebiliriz. Bunu nerden anlıyoruz, adamların kullanıcı sayısı ve ticaret hacmi en yakın rakibinin kat kat üstünde. Bu görselden 10.02.2021 tarihindeki sıralamayı görebilirsiniz.


Gördüğünüz gibi, Binance yaklaşık 35 buçuk milyar dolara varan bir işlem hacmine sahip. Yani kullanıcılar son 24 saat içinde 35.5 milyar dolarlık al-sat yapmış. Bu da demek oluyor ki bu insanlar bu borsaya güvenip işlemlerini burada yapıyorlar 🙂

Binance: Arayüz

        

Görsellerden de anlaşıldığı gibi arayüzü ilk başlarda karışık görünüyor. Ama Türkçe dil desteği sayesinde kısa sürede alışabilirsiniz. Uygulama altkısmındaki 5 ana menü ve yukarda en sağdaki fotoğraftaki diğer seçenekler ile kullanıcılarına birçok farklı al-sat seçeneği sunuyor. Size karışık geldiyse, Binance ın bir de Lite versiyonu mevcut, yani daha basit arayüze sahip bir versiyon. İlk başlarda bunu kullanarak alışıp daha sonra normal versiyona geçebilirsiniz. Ayarlar kısmından Lite seçeneğini seçerek kullanabilirsiniz.

Binance: Para yatırma-Para çekme

Binance yabancı bir kripto para borsası olduğu için doğrudan TL yatırmak şimdilik ne yazık ki mümkün değil. Ama korkmayın, burada yerli borsalarımız bize yardımcı oluyor. Bitay, Bitexen, Papara üzerinden çok küçük komisyonlarla para yatırıp Binance borsasında işlem yapabilirsiniz. Bu işlem için ilk başta kredi veya banka kartınızdan Türk borslarına yatırıp, daha sonra bu borsadan istediğiniz coini çekip (xrp gibi düşük komisyonlularla yapmanız daha karlı olacaktır) Binance cüzdanınıza yatırabilirsiniz. Çok kısa sürede aldığınız coin hesabınıza gelecektir. Yukarıda en sağdaki fotoğrafta yatırma veya çekme seçeneklerine tıklayarak yönergeleri izleyip istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Binance: Güvenilir Coin Alma – Satma

 

                                                 

Gördüğünüz gibi alt menüdeki piyasalar sekmesinden istediğiniz pariteyi seçerek işlem yapabilirsiniz. Binance bu konuda en çok işlem çiftine sahip borsalardan bir tanesi. Yine alt menüdeki alım-satımlar menüsüne girerek istediğiniz miktarı yazıp market, limit ve stop-limit emirleri girerek Binance dan güvenilir kripto para alma satma işlemleri yapabilirsiniz. Takip ettiğiniz coinleri favorilerinize ekleyerek favoriler menüsünden sadece o işlem çiftlerini görebilirsiniz.

Binance: Vadeli ve Marjin İşlemler

                           

Basitçe anlatmak gerekirse, Marjin işlemler size marketten borç alarak elinizdeki miktardan daha fazla bir miktarla işlem açma izni verir. Örneğin 50 dolarınız var. Piyasadan 100 dolar borç alarak 1 dolarlık coinden 150 adet alabilirsiniz. Coinin değeri 2 dolara çıkarsa elinizdeki coinlerin toplam değeri 300 dolar olur, 100 dolar borcunuzu ödedikten sonra 200 dolarınız kalır. Yani 50 dolarınız 4 katına çıkar. Diğer yandan, aldığınız coinin değeri 80 cente düşerse, bakiyeniz 120 dolara düşer. Ve 100 dolar borcu ödedikten sonra 20 dolarınız kalır.(yüzde 60 zarar!!!) Marjin işlemleri risk katsayıları yüksek olduğundan dolayı yeni kullanıcılar için uygun değildir. Vadeli işlemler(Futures) kapsamında, Binance yine çok fazla işlem çiftine sahip. Buradan al-sat emirleri girerek paranızın 100-120 katıyla kaldıraçlı işlem açabiliyorsunuz. Tekrar ediyorum: YÜKSEK KALDIRAÇLI İŞLEMLER RİSKLİDİR, BULAŞMAYIN!!

Diğer işlemler

Tüm bu işlemlerin yanı sıra, Binance kullanıcılarına elindeki coinlerden pasif gelir(faiz) kazanma fırsatı da sunuyor. Eğer uzun vadeli düşünen bir yatırımcıysanız bu özellik tam size göre!

Burada yazımın sonuna geliyorum, umarım faydalı olmuştur. Sitemizde önerdiğimiz oyunlara burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Hoşçakalın. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir