Guild of Heroes Oyna – Diablo Severler Öneriyoruz!

Guild of Heroes Oyna – Diablo Severler Öneriyoruz!

Merhabalar. İçinizde Diablo oyununu bilmeyen var mı? Ben tüm serilerini oynamış biri olarak, uzun süredir mobilde benzer bir oyunu arayanlardandım. Guild of Heroes oyununu bulmak bu sebeple beni mutlu etti. Diablo türü sevenler hemen anlayacaklar bu tür bir oyunu mobilde bulmak zor. İşin en ilginç kısmı çok sade işleyiş ve basit görseller olsa da oyunda tüm detaylar düşünülmüş. Açılmamış haritalar heyecan verici. Hemen sizlerle paylaşalım istedik ve böyle güzel ve zor bulunacak bir oyunu “Önerilenler Listemize” koyma kararı aldık.

Guild of Heroes: Oyun Künyesi

Oyun daha ülkemizde popüler değil. Yaptığım SEO araştırmasından bunu anlıyorum. Ancak, Google Play’de 311bin yorumdan 4.4 almak bir başarı. Bilirsiniz yorum sayısı bu seviyelerdeyken oyunda sorun varsa bu puan 4.0’a kadar düşer. Ayrıca, Apple Store’da 10bin oyla 4.5. Hemen bizim testten geçirdik.

  • Çok çok iyi, yer kaplama 690MB. Yatay ekran.
  • Isınma, takılma, şarj fondip yok.
  • Tek tuşla çıkıyor oyundan. Güncellemeler yakın tarihli ve cevap veriliyor firma tarafından.
  • ÜCRETSİZ ve reklam saldırısı yok. Tek tük ilk girdiğinizde.
  • Oyun içi geçişlerde, ana haritaya çıkarken o da, çok hafif bekleme var. Harita içinde gene yok gibi.
  • Türkçe dil desteği maalesef.
  • Oyunda diğer oyuncularla karşılaşıyorsunuz ama bir dünya sohbeti yok.

Guild of Heroes Oyna

Genel anlayış çok hoş. Şehirde her şey elinizin altında. Ondan fazla bölüm var şehirde ve şehirde gezinmeyi mobil ekranda çok güzel düşünmüşler. Ekranın altındaki resimlere tıklayınca ilgili NPC’ye ulaşıyorsunuz.

Aklınıza gelecek tüm etkileşimler, pet, guild , PVP ve geliştirmeler şehirde. Bu sebeple başta her şey düşünülmüş dedim. Neler yok ki şehirde:

1- Demircide eşya geliştirmeleri yapılabiliyor. Hem geliştirme hem de seviye atlatma var. Ayrıca, masraf yaptığınız bir silah boşa gitmiyor kaynakları yeni silaha aktarabiliyorsunuz.

guild of heores demirci

2 – Elmasçı savaşlardan düşen elmasları manaya çeviriyor. Bu manalar büyülerinizi/yeteneklerinizi geliştirmek için çok önemli.

guild of heroes elmasçı

3- Büyücü yeteneklere bakıyor. Yetenekleri geliştirmek yanında yıldız sayılarını da açmak mümkün. Yıldız sayısı kadar geliştirme sağlanabiliyor. Eşyalarda olduğu gibi yeteneklerde de sıralama var. Yeşil – mavi – mor – turuncu diye kalite artıyor oyunda.

 

4 – Rune master: Eşyaların bazılarına rune takmanız mümkün oluyor. Eşyaların kalitesi mesela resimdeki ayakkabı, takabileceğiniz rune sayısını belirliyor. Rune’larda geliştiriliyor, değiştiriliyor, aktarılıyor.

5 – Pazar Yeri. Pazar yerinde her şey var. Pet dahil!

Dediğim gibi detaylar atlanmamış. Bana Diablo havası verdi. Gelin bir de haritalara/savaşlara göz atalım.

Harita Açma -Savaşlar

Öncelikle burada da ince düşünülmüş bir durum var. Şehirden dünya haritalarına çıkarken ister tek, ister arkadaşlarla canlı takım kurarak isterseniz de kiralık savaşçıyla çıkma seçenekleri var. Yani bu bana göre şu demek: Kimseye muhtaç değiliz! İlk dikkatimi çeken haritaların çokluğu oldu. Bu oyun akıp gidiyor demek. Ayrıca haritalardan hemen zindanlar çıkıyor. Aşağıdaki resim başlangıç. Baş parmağımla yukarı kaydırıyorum gittikçe gidiyor açılmamış haritalar. Çok severim.

Bu resimde Overgrown Ruins haritası parlıyor. Onu yapmaya başladığım için. Bakın orada 5 bölüm olduğu gösteriliyor. Son bölüm Boss çıkıyor ve sağlam eşyalar atıyor. Aynı şekilde ilk zindanım Foreboding Burrows 1 açılmış. Daha 3 anahtarım daha var, girebilirim.

Savaşlarda autoplay var ama önerim savaşçı oynayacaksanız manuel oynayın. Onun dışında Büyücü ve Okçu seçebiliyorsunuz ve onlar kendi hallediyor. 3 kahraman arasında geçiş yapmanız çok çok basit. Silahı değiştirin yeter! Yetenekler ona göre kendiliğinden değişiyor. Yani oyun şunu da sağlıyor size. 3 karakteri de geliştirebilirsiniz. Bazı yerlerde büyücü bazı yerlerde belki savaşçı…

Savaşlarda altta sıralı duran yeteneklerle saldırı yapılıyor. Kırmızı olan can seviyeniz ve şehirde can iksiri üretebiliyorsunuz.

Belki grafikler havalı gelmeyecek ya da bol keseden etkinlikler gibi alıştığınız şeyleri bulamayacaksınız ama (etkinlik, görev, ödüller var yok değil) dedim ya bu Diablo sınıfı bir oyundur. Sevenleri çoktur ve bu tür bir oyunu mobilde bulmak çok zordur. Oyun tüm testlerimizi geçti ve kendi sınıfında gerçekten başarılı bir oyun olduğu için önerilenler listemize girmeyi başardı. Bu tür oyunlar biliyorsanız yorumlarda paylaşın.

Bu tür oyunlar aslında bilgisayarda gider. Aşağıdaki linke tıklayarak:

Guild Of Heroes PC’ye Ücretsiz İndir!

 

Görüşürüz. Çok teşekkürler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir