Raid: Arena Taktikleri 2 – Liste Yakıyor!

Raid: Arena Taktikleri 2 – Liste Yakıyor!

Merhabalar arkadaşlar!! Nasıl keyifler? “Arena Taktikleri” serimizin ikincisi karşınızda: “Raid: Arena Taktikleri 2”. Bir önceki yazımızda, “Raid: Arena Taktikleri 1 – Yok Böyle Liste!”, sizlerle ilk taktiğimizi ve buna ilişkin hiç bir yerde bulamayacağınız listemizi paylaşmıştık.

Arena taktikleri 1: HIZ + KONTROL + ALAN HASARI + ALAN HASARI

Hadi gelin ikinci kullanabileceğiniz arena taktiğine bakalım ve yine bu taktiğe uygun karakterlere dair tam bir  liste çıkaralım. Hatta, bu kez efsaneli ve efsanesiz  iki ayrı arena takımı kuralım birlikte, olmaz mı?

Raid Shadow Legends: Arena Taktikleri 2

Hemen ikinci arena taktiğini verelim:

Arena Taktikleri 2: HIZ + HIZ + ALAN HASAR + ALAN HASAR

Bir takımı efsane karakterlere, bir takımı epik/nadirlere göre önereceğiz. Tam listede bu taktiğe uyacak tüm karakterleri vereceğiz. Ama bunlara geçmeden tüm taktiklerin işlemesi için tekrar tekrar hatırlatmak istiyorum:

 • Takımda 4 kişi var her birinin tek bir görevi var! Hem hız versin hem hasar versin HAYIR!! Görevi hız vermek ise full hız seti tatacağız. Hasar başkasının işi.
 • Kahramanın görevi neyse o kahramanı bu göreve göre geliştirip eşya takımını ona göre seçeceğiz. Geliştirmek demek ustalıkları ona göre seçmek demek! Ustalık sisteminin tam listesini çıkardığımız bu yazımıza bakın derim! Ustalık sisteminin nasıl arena taktiği ile uyumlu olabileceğine dair bir örnek vereyim. Diyelim önceki taktiği kullanıyorsunuz hız+kontrol+alan+alan. Yani kontrol etkilerini vuracaksınız. Ustalık sistemi içerisinde örneğin sersemletilmiş düşmanlara %12 fazla hasar veren ustalık var. Dolayısıyla alancıların bu ustalığını açacaksınız ki kontrol etkilerini vurduktan sonra %12 fazla vursunlar. Doğru değil mi? Ustalıkla arena takımınızı ve taktiğinizi birlikte düşünün!
 • Eğer bir kahraman belirlenen görevini yaparken ek ne özellik olursa olsun veriyorsa bu bir bonustur. Örneğin, bir kahraman sadece hız artışı veriyor. Görevini yapıyor. Ancak, elinizde hem hız artışı veren hem de dönüştürme dolduran bir kahraman varsa süper süper! Tabi ki bu kahramanı kullanacağız.

Bunları aklınızda tutun. Şimdi, gelelim hız+hız+alan hasarı+alan hasarı taktiğimizin takımlarına. Evet ben örnek olsun diye bir efsanevi takım bir de epik+nadir takım önerip incelemeyi düşünüyorum. Ama yine işe yarayacak bir liste paylaşalım. Elinizdeki kahramanlara bakma şansınız ve ona göre takım kurma şansınız olsun. Mantık çok basit ama ben kısaca üzerinden geçeyim.

Lider hız aurası olan bir karakter. İlk oynuyor ve etki veriyor. Bu etki dönüştürme doldurma oluyor ve yanına extra bir etki varsa süper. Liderin hız aurasının etkisiyle ve dönüştürme artışıyla ikinci kahraman oynuyor (lider full hız seti giderken bu ikinci karakter de hız gidecek) ve bu kahraman da dönüştürmenin üzerine bir de hız artışı veriyor. Yani alan hasarı verecek iki karakter kafadan düşmandan daha önce oynama noktasına geliyor. Gerisi zaten nuke + nuke. Alan hasarı yani. 

İşte bunu yapacak karakterlerin listesi.

Arena Taktikleri 2: Karakter Listesi

Kısaltmalar ırkları rahat bulun diye. YE mesela Yüksek Elf. B, barbarlar, C, cüceler gibi.

HIZ Aura

HIZ Aura

 1. Adriel (KD)
 2. Savaş Bilgini (YE)
 3. Şansölye Yasmin (SB)
 4. Kıyamet Rahibi (ŞH)
 5. Düşes Lilitu (İT)
 6. Diş Papazı (KE)
 7. Fu-Shan (KA)
 8. Yüksek Khatun (B)
 9. Hospitalye (KD)
 10. Lyssandra (YE)
 11. Minaya (SB)
 12. Mortu-Macaab (İT)
 13. Baş Rahibe (KD)
 14. Ruh Sahibi (KE)

 

 1. Arbiter (YE)
 2. Başbüyücü Hellmut (SB)
 3. Astralith (KE)
 4. Buşi (KD)
 5. Gorgorab (HS)
 6. Kehanet Rahibi (KA)
 7. Zil Avcısı (YE)
 8. Lord Shazar (İT)
 9. Magus (ŞH)
 10. Malbranche (İT)
 11. Prens Kymar (İT)
 12. Kafatası Tacı (ŞH)

 

Hız Artışı

Legendary

 1. Yaşlanmaz Krisk (KA)
 2. Lydia (KE)
 3. Lyssandra (YE)
 4. Ma’Şalled (HS)
 5. Yonca (OK)
 6. Kayıp Gelin Siphi (HS)

Epic

 1. Başbüyücü Hellmut (SB)
 2. Soğuk Getiren (KD)
 3. Altın Biçici (ŞH)
 4. Yüksek Khatun (B)

Rare

 1. Eczacı (YE)
 2. Kanalcı (DG)
 3. Diabolist (İT)
 4. Kadın Varis (YE)

 

Nuke – Alan Hasar x2

Efsanevi

 1. Bad-el-Kazar (HS)
 2. Büyük ‘Un (OK)
 3. Kupidus (KD)
 4. Khoronar (DG)
 5. Yaşlanmaz Krisk (KA)
 6. Prens Kymar (İT)
 7. Rae  (KE)
 8. Richtoff the Bold (SB)
 9. Skartorsis (HS)
 10. Hükümdar Katonn (HS)
 11. Soğuk Tormin (C)
 12. Foli (KE)

Epik

 1. Şahmeran (KA)
 2. Savaş Bilgini (YE)
 3. Cehennem Baronesi (İT)
 4. Lua  (KE)
 5. Nazana (İT)
 6. Pisilar (KE)
 7. Sinesha (ŞH)
 8. Kafatası Tacı (ŞH)
 9. Göklerin Şamanı (B)

Nadir

 1. Ölüm Perisi (HS)
 2. Körük (OK)
 3. Deri Tazısı (İT)
 4. Deli (C)
 5. Sert Kaya (OK)
 6. Ruhesiri Okçu (B)
 7. Başlangıç karakterlerinden Kael ve Elhain.

Arena Takım Önerileri: Hız+hız+alan+alan

İlk takımı efsane karakterlere göre önermek istiyorum:

Arbiter + Lyssandra+Büyük Un + Loki

 

Bu takımda Arbiter hız aurasıyla lider. Hız odaklı eşya seti olacak. İlk oynaması için. İlk oynadığında A3 basacak %30 dönüştürmeleri doldururken %30 atk avantajı verecek (çok iyi yetenek). Devamında Lyssandra ikinci oynayacak. Yine hız odaklı kurmanız gerek bu karakteri de. A3 oynadığında %30 hız artışı verecek. Ayrıca, ikinci kez dönüştürmeler %30 dolacak ve düşmanlarınki %30 azalacak (yok böyle bir yetenek). Gerisini tahmin edersiniz. İlk iki karakter Arbiter ve Lyssandra dönüştürmeleri neredeyse doldurdu üzerine hız verdi üzerine düşmanların dönüştürmesini düşürdü, yetmedi alancılara %30 atk artışı verdi. Sıra doğrudan 2 alan karakterinizde olacak.; Büyük Un ve Loki (ya da sizin elinizde ne varsa). Bu karakterleri hız falan gitmeniz gerekmiyor. Kafadan kritik+kritik hasar + atk gideceksiniz. Setleri için defansı görmezden gelen öneriyorum.

Gelelim hayatın gerçeklerine. Benim gibi efsanevi karakter yoksa? Aynı taktik. Hiç sorun değil. Efsanevi karaktersiz takım önerim:

Yüksek Khatun + Eczacı + Kael + Alhein

 

Değişen hiç bir sey yok taktikte. Yüksek Khatun hız aurasıyla ilk oynayacak. Seti full hız. Hız artışı %30 verecek ve dönüştürmeleri %15 dolduracak. İkinci sırada Eczacı oynayacak. Tekrar hız seti. Eczacı aynı şekilde %30 hız artışını yenilemiş olacak ve ikinci kez dönüştürmeleri %15 dolduracak. Bu durumda aynı şekilde 2 alancımıza sıra geçecek ve Kael ve Alhein alanları (x2) vuracak.

Elbette, efsanevi karakterler olunca hep fazladan etki veriyorlar ve %15’ler yerine %30’lar havada uçuşuyor. Ama görüyorsunuz taktik aynı ve epik+nadir karakterlerle bile yapılır.

Görüşürüz. Çok teşekkürler.

 

2 thoughts on “Raid: Arena Taktikleri 2 – Liste Yakıyor!

  1. Yorum için teşekkürler. Raid Arena Taktikleri yazılarımızla yapmak istediğimiz tam da bu. İşin mantığını paylaşmak. Çok iyi çözmüşsünüz olayı. Aynen dediğiniz gibi hatta altın biçici %15 yerine %20 dönüştürme artışı veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir