Raid: Shadow Legends Arena – Boş İş mi?

Raid: Shadow Legends Arena – Boş İş mi?

Merhabalar. Şu oyunda efsane düşüren var mı merak ediyorum. Benim şansım kötü galiba. Neyse efsanesiz de iş yaparız di mi?

Bu yazıda bir çok oyuncu tarafından pek önemsenmeyen ama ister efsaneniz olsun ister olmasın her oyuncuyu yakından ilgilendiren bir bölümü detaylıca incelemek istiyoruz: Raid: Shadow Legends Arena. Yazımızda detaylı bir Arena tanıtımı ve efsanesiz yapılabilecek bazı arena taktikleri bulacaksınız. Taktik belirlemek tabi ki arena takımı belirlemek demek olacak. O yüzden bir kaç takım önerimiz de var.

Ama en önemlisi şu soruya cevap vereceğiz “Raid arena kasmak boş iş mi?”. Hiç de değil. Neden mi? Hadi başlayalım.

Raid: Shadow Legends Arena Detayları

Savaş kısmında Arena, 4. sırada karşımıza çıkıyor. İki tür arena var ve bunları tek tek incelemek gerek.

Raid: Shadow Legends Klasik Arena

Hızlı bir şekilde solda yer alan bölümleri el alalım.

Savaş: Arenaya çıkardığınız takımınızı ayarlarsınız.

Savaş Kaydı: Kim size saldırmış, sonuç ne olmuş.

Savunma: Size saldırdıklarında karşılayan takımınızı ayarlarsınız.

Aşamalar: Aşağıda bu bölümü daha detaylı ele alalım önemli çünkü.

En iyiler: Üst sıralama takımları görürsünüz. Bakın derim fikir verir. Zaten göreceksiniz ilk sıra full hız gidiyor.

Klasik arenada 4 aşama bulunuyor. Her aşamanın 4 seviyesi var. Platin seviye de yok! Bronz – Gümüş – Altın-Platin. Bu aşamaların getirisi sadece oyunculara kendilerini iyi hissettirmek değil. Ya da onlara hırs yaptırmak da değil. Her aşama için belirlenmiş ödül sepetleri var!! Her haftanın sonunda hangi aşamadaysanız ve o aşamanın kaçıncı seviyesindeyseniz ona göre sepetlerden ödül alıyorsunuz. Küçümsenecek ödüller de değil bizden söylemesi:

raid klasik arena aşamalar

Platin yani son aşama hariç tüm 3 aşama şu setleri atıyor:

  • İlahi Saldırı
  • İlahi Kritik
  • İlahi Can
  • İlahi Hız

raid arena gümüş aşama ödülleri

 

raid arena ödülleri altın aşama

Setlerin kalitesi ve seviyesi artıyor tabi aşama atladıkça. Ayrıca, beceri kitabı epik taş altına geçince ekleniyor ödül sepetine. Platin aşamada olay kopuyor. Efsane taşı, efsane kahramanlar dahil “hızlı savuşturma seti” ve “saptırma seti” atma ihtimali var.

raid arena ödülleri platin aşama

Raid Klasik Arena Taktikleri

Öncelikle şunu unutmayın. Her hafta belli saatte arena sıfırlanıyor ve o saatte hangi aşamanın kaçıncı seviyesindeyseniz ona göre ödül alırsınız.

O zaman ne yapıyoruz, sıfırlamaya yakın yükselebildiğimiz kadar yükseliyoruz arenada. Takım yenileme yapın, ek arena hakkı alıp kullanın, neyse yapabileceğiniz. Sıfırlamadan aşamayı yükseltmek olsun amacınız. Böylece saldırıya uğramadan, aşama kaybetmeden oyun sıfırlasın!

Peki, efsane yok yani şansınız yok para da basmıyorsunuz, Gümüşe, altına çıkmak mümkün mü? Doğrudan söyleyeceğim sevgili arkadaşlar “Gümüş aşamaya çıkarsınız ama altını unutun”. Efsane karakter olmadan mümkün değil. O yüzden eğer benim gibi efsane yoksa hedef GÜMÜŞ AŞAMADA KALMAK OLMALI.

Peki hangi arena takımı efsanesiz gümüşe çıkar ki?

Birçok sağlam epik karakter var ve ayrıca başlangıç karakterlerinden Kael kesinlikle iş yapar! Bu açıdan olay aslına bakarsanız hangi takım stratejisi sorusunu düşünmek. Uzatmadan düşüncelerimizi paylaşalım. Siz de yorumlardan bilginizi paylaşın.

1- Hız saldırı. Hız saldırı stratejisi çok basit. Ayrıca isteyen en iyilere bakabilir. Onlar da hız yapıyor.

Yüksek Khatun (hızı min 160 olacak) + Kael 60 (saldırı+kritik, hız 150 nin altında olmasın) + 2 saldırı+kritik ve hızları 150 altı olmayan saldırı kahramanı daha. İlk Khatun başlar ve hız+dönüştürme doldurma verir. Bu şu demek karşındaki daha kıpırdamadan seçtiğin 3 saldırı kahramanı vurur.

2- Hız defans kırma. Yukardaki takımın aynısını düşünün ama tek bir farkla. Saldırı kahramanlardan birini “defans kıran kahraman seçip, o seçtiğiniz kahramana isabet ve hız basın. İsabet min 100 olacak, hız min 150 olacak. Mesela “Dagger”. Olay şuna dönecek yani. Yine saldırı önceliği sizin takımda olacak ama 3 saldırı yerine önce defans kırma sonra 2 saldırı vuracaksınız.

Bu iki takıma odaklanıp gelişimlerini, eşyalarını yaparsanız hız stratejisi ile efsanesiz bile olsanız gümüş hayal değil.

Raid: Shadow Legends Değişimli Takım Arenası

Gelelim hepimizi yoran ikinci arena bölümüne. Biliyorum arkadaşlar uzun sürdüğü için sevmiyoruz ama yakından bakınca çok kolay, çok gerekli ödüller almak mümkün.

Öncelikle soldaki olay aynı klasik arenayla. Tekrar etmeyelim. Farkı aşama ödülleri ve bu ödüllerle alınan Çarşı ürünleri. Değişimli Arenada da aynen 4 aşama var. Altında verdiği ödüller belli.

raid değişimli arena aşamalar

Çarşıya gelince bilmeniz gereken önemli bir ayrıntı var. Ben mesela hep ödülleri biriktirip önce olayları bir anlayım derim. Bu çarşıda olay farklı çünkü her hediye haftada 1 kere alınabiliyor. Hatta daha kötüsünü bilin. Arena hafta 1 sıfırlıyor ya ondan bağımsız. Yani aldığınız andan itibaren 1 hafta geri sayıyor.

Arena çarşıdan bir şey alacaksanız arena sıfırlaması olduğunda alın.

Ödüllere gelirsek aşama aldıkça yeni ödüller açılıyor.

raid arena çarşı ödülleri

raid arena ödülleri

Raid Değişimli Arena Taktikleri

Bu arena için de hedef GÜMÜŞ aşama olmalı. Bu aslına bakarsanız çok daha karışık ama zor değil. Çok daha karışık çünkü kazanabilecek 3 ayrı takım kurmanız gerek. Bu çoğu zaman bir kafa karışıklığına sebep oluyor: “Elimdeki 5 yıldızlıları birleştirip 6 yıldıza mı yürümeliyim yoksa 5 yıldızları tutup değişimli arenada mı (ve grup mahsenlerinde) kullanmalıyım?”

Ben kendim oynarken elimdeki kaliteli 5 yıldızları tutuyorum çünkü değişimli arenada her hafta 1000 altın alsam her hafta bir beceri kitabı yapıyor. Beceri kitabı bana göre çok çok önemli oyunda. Bunun için de bronz 4. seviyeye ulaşmak yeterli. Mümkün yani.

Ayrıca, beceri kitabı almanın bir kolay yolu daha var: “Grup Savaşlarında 7. seviye baş düşmanı devirmek”. Bunun yanında çok çok önemli geliştirme parçaları da alıyorsunuz tabi grup savaşlarında. Bu sebeple ne kadar çok farklı ırktan sağlam takımınız olursa getirisi o kadar çok artar.

Uzatmayayım bana sorarsanız en kötü 4 tane farklı ırktan sağlam takım kurmalısınız.

Büyük Salon

Son olarak da şunu eklememiz gerek. Belki de en önemli gelişim sistemlerinden biri olan Büyük Salonda da arenadan topladığınız madalyalar geçerli olacaktır.

raid büyük salon madalyalar

Görüşürüz. Çok teşekkürler.

Farklı görüşler için:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir