Raid Shadow Legends En İyi Karakterler – 2

Raid Shadow Legends En İyi Karakterler – 2

Slm arkadaşlar. Raid Shadow Legends En İyi Karakterler – 1 yazımızda sizlerle 15+4 en iyi karakteri paylaşmıştık. Bu 19 karakteri bizim sizlerle paylaştığımız 3 arena taktiği ve oyundaki güncel arena sıralamasında en üstte yer alan 20 takıma göre belirlemiştik. Bu yeni yazımızda, “Raid Shadow Legends En İyi Karakterler – 2”, bu 19 karakteri, bu kez de Zindanda yer alan bölüm bosslarına göre inceleyeceğiz. Amacımız, tüm oyunda en iyi denebilecek karakterleri belirlemek. Hadi başlayalım!

Raid Shadow Legends En İyi Karaketerler – 1

Önceki yazımızda çıkan en iyi karakterler şunlardı. Siyah renkli olanlar en çok kullanılan karakterlerdi.

Efsanevi:

 1. Yargıç (YE)
 2. Lysandra (YE)
 3. Düşes lilitu (İT)
 4. Yaşlanmaz krisk (KA)
 5. Kayıp damat rotos (HS)
 6. Kayıp gelin siphi (HS)
 7. Valkür (B)
 8. Foli (KE)
 9. Savaş lordu/beyi (O)
 10. Hegemon (ŞH)
 11. Dağ kralı (C)
 12. Soğuk tormin (C)
 13. Kandrafon (İT)
 14. Ölüm sireni lidya (KE)
 15. Ursuga savaş çağıran (B)

Ek olarak bizim listemizden şu karakterleri listeye eklemiştik.

 1. Büyük Un (OK)
 2. Uzun sakal (DG)
 3. Prens kaymar (İT)
 4. Kanikizi drexthar. (İT)

Bu 19 karakterin efsanevi olduğunun farkındayız. Halen efsanevi çıkaramayan biri olarak daha önce belirttiğim gibi aslına bakarsınız mümkün olduğunca “balık tutmayı” anlatmaya çalışıyoruz. Böylece elinizdeki karakterlere göre bir takım çıkarabilirsiniz. Şimdi gelin yukarıda belirtilen 19 karakteri, Zindan bölümünde yer alan bosslara göre de inceleyelim.

Raid: Zindan Bossları Rehberi

Zindanlarda 10 bölüm bossu/başdüşmanı bulunmaktadır. Soldan sağa ilk 5 boss karakterlerin yükselmesi için gereken iksirleri atmaktadır. Bu ilk 5 bölümü karaktere göre, gerektiğinde yapıldığı için ayrıntılı analizimize dahil etmiyoruz. En çok yapılan geriye kalan 5 bosstur. Çünkü son 5 boss eşya setlerini ve hepsinden önemlisi takıları atmaktadır. Önceki “Raid Shadow Legends Nasıl Para Kasılır?” yazımızda belirttiğimiz gibi en iyi para kasma yeri takıların düştüğü “Örümcek Yuvası”dır. Ayrıca belirttiğim gibi oyunda çok büyük fark yaratan eşya/kalıntı setleri de bu son 5 bosstan düşer. Ayrıntılı analizimizi son 5 bossa göre yapacağız ancak ilk 5 bossu da rehbere eklemek istedim ve karakter önerilerimi sıraladım.

raid shadow legends bosslar en iyi karakterler

Arkadaşlar UNUTMAYIN tüm bosslarda şunları vuramıyoruz: [sersemletme-stun], [dondurma-freez], [uyku-sleep], [kışkırtma-provoke], [korku-Fear], and [gerçek korku -True Fear].

Ruh Kalesi Silvania: Silvania’nın en önemli özelliği kendini iyileştirmesi ve dezavantajları engelleme avantajını kendisine yapmasıdır. Bu sebeple ruh kalesinde (spirit keep) en etkili karakterler şu özelliklere sahip olanlardır:

 1. iyileşme engelleme dezavantajı veren,
 2. avantaj çalma yapan,
 3. pasif iyileşme yeteneği işlemeden çok hızlı ve sağlam saldırmak için hız+dönüştürme dolduran,
 4. sağlam nokta vuruş yapan, karakterler.

Sırlı Kale Kralı: Koruyucu kralın en önemli iki özelliği; üzerinde etki olmayan karakterlere artan hasar vermesi ve kendi defansını-hızını arttıran etki atabilmesidir. Bu sebeple sırlı kalesinde (arcane keep) en etkili karakterler şu özelliklere sahip olanlardır:

 1. takım üyelerine defans, sürekli iyileşme, kalkan avantajları veren,
 2. kralın defansını kıran,
 3. sağlam hasar vuran karakterler.

Büyü Kalesi Prenses Krila: En etkili koruyuculardan biridir. Canı oranında kendine kalkan veren pasifi her tur başı çalışır. Ayrıca, 3 turda 1 kendine kalkan, atk artışı, hız artışı ve def artışı veren yeteneğini kullanır. Krilanın hasarı üzerindeki avantajların sayısına göre artacaktır. Bu sebeple büyü kalesinde (magic keep) en etkili karakterler şu özelliklere sahip olanlardır:

 1. kesinlikle avantaj bloklama dezavantajı atan, avantaj kaldıran, çalan,
 2. kesinlikle prensesin hızını (avantaj basmasını ve pasif kalkan açmasını yavaşlatmak için) ve dönüştürmesini azaltan,
 3. takıma hız ve dönüştürme ve atk artışı veren,
 4. sağlam nokta atışı hasar veren karakterler.

Hiçlik Kalesi Malek Kavar: Kavar engellenmesi mümkün olamayan zehir etkisini tüm karakterlerimize vuracaktır. Hasarın anında olmasını sağlayan etkisi sürekli yüksek hasar vermesini sağlar. Bu durumda hiçlik kalesinde (void keep) en etkili karakterler şu özelliklere sahip olanlardır:

 1. kesinlikle dezavantaş bloklama- kaldırma veren,
 2. sağlık ve sürekli sağlık yenileme ve avantajların süresini uzatma veren,
 3. takıma hız ve dönüştürme ve atk artışı veren,
 4. sağlam nokta atışı hasar veren karakterler.

Güç Kalesi Thorn Da’vil: Abartı bir defans artışı veren pasifi her tur işler. Yetmiyormuş gibi yancıları da defans artışı verir. Bu sebeple güç kalesinde (power keep) en etkili karakterler şu özelliklere sahip olanlardır:

 1. kesinlikle defans kıran,
 2. avantaj bloklama ve avantaj kaldırma veren,
 3. takıma hız ve dönüştürme ve atk artışı veren
 4. sağlam nokta atışı hasar veren karakterler.

 

Gelelim son 5 bossa. Bakalım arenanın en iyisi 19 efsanevi karakter bu bosslara göre de etkili olabilecekler mi? En iyileri bulmaya az kaldı!

Raid Shadow Legends En İyi Karakterler Listesi

Buz Golemi Tepesi: Klyssus, 2 yancısı olmadan çok sıradan bir bosstur. İlk ve kesin hedef yancılarının indirilmesi olmalıdır. Yancılarından biri varken bile tur başında pasifini vurursa karakterler dondurma etkisi alacaktır. Ayrıca yancılar def kırma vurdukları için alan hasarı artacaktır. Klyssus canı belli seviyelere her düştüğünde yancılarını canlandıracaktır. Bu sebeple buz tepesinde (ice golem’s peak) en etkili olacak karakterler;

 1. defans kıran, dezavantaj (dondurma, def kırma) bloklayan,
 2. sağlam alan hasarı veren,
 3. hız ve dönüştürme artışı veren karakterler olacaktır.

En hızlı şekilde yancıların defansı kırılıp alan hasarlarla indirdiğimiz sürece Klyssus sıradan bir boss olacaktır. Listemize baktığımızda bu özelliklere sahip:

 • Yargıç,
 • Lysandra,
 • Kesinlikle düşes lilitu,
 • Kesinlikle kayıp gelin siphi,
 • OLMAZSA OLMAZ FOLİ,
 • Kesinlikle ölüm sireni lidya, 
 • Savaş lordu/beyi,
 • Bizim ek olarak önerdiğimiz 4 karaktere bakarsak: kesinlikle büyük un.

Minotorun Labirenti: Minotorun en önemli özelliği hex dezavantajı vermesi ve pasifinde %400 hasar artışı veren kızgınlık moduyla ilk tura başlaması. Kızgınlık modu 3 tur devam ederken Minotor 4. turda tam tersine %200 fazla hasar aldığı zayıflık moduna girer.  Ayrıca, 2. yeteneği ile tüm düşmanlara vurur ve rastgele 3 düşmana Hex etkisi verir. İşin bomba kısmı geliyor. Hex dezavantajı olan karakterlere artık 2 kere vuracaktır. Daha bombası var!!! Hex yada kendine aldığı kızgınlık etkileri kaldırılamaz, bloklanamaz. Yani her türlü bufflar olacak. Buna göre Minotora karşı en etkili olacak karakterlerin şu özelliklere sahip olması gerekir:

 1. defans artışı, kalkan, sürekli iyileşme avantajları veren,
 2. canlandırma, sağlık yenileyen,
 3. zayıflık moduna girdiğinde verilebilecek en yüksek hasarı veren,
 4. hız ve dönüştürme artışı veren karakterler.

Listemize baktığımızda bu özelliklere sahip:

 • OLMAZSA OLMAZ Yargıç,
 • Kesinlikle düşes lilitu,
 • yaşlanmaz Krisk,
 • Kesinlikle kayıp gelin siphi,
 • OLMAZSA OLMAZ FOLİ,
 • Kesinlikle ölüm sireni lidya, 
 • Savaş lordu/beyi,
 • Bizim ek olarak önerdiğimiz 4 karaktere bakarsak: OLMAZSA OLMAZ UZUN SAKAL 

Örümcek Yuvası: Skavag söylenenlerin aksine en kolay bosstur bana göre. Uygun karakterlerle tabi. Karakterlerimiz her sıra aldığında 2 yavru örümcek atar ve max 10 tane olur. Bunların her biri %5 zehir atar verir ve aynı karaktere odaklandıkları için o karakter istediği kadar tank/def olsun karakteri götürürler. Ayrıca Skavag tur bittiğinde kalan yavru örümceklerle sağlığını yeniler ve hasarını arttırır. Bu durumda en etkili olacak karakterlerin şu özelliklerinin olması gerekir:

 1. yavru örümceklerin defansını kıracak, hp yanığı verecek, yavru örümcekleri kontrol altına alacak (sersemletme, uyku, dondurma gibi),
 2. skavag ve yavrulara onların canına göre hasar verecek,
 3. hız artışı verecek ve dönüştürme dolduracak, karşı saldırı verecek,
 4. 1. vuruşunda alan vuracak, diğer vuruşlarında da alan vuruşu olan hasar verecek karakterler.

Listemize baktığımızda bu özelliklere sahip:

 • Kesinlikle Yargıç,
 • Düşes lilitu,
 • Soğuk Tormin,
 • Foli,
 • Kesinlikle Valkür,
 • Kesinlikle Kandrofon,
 • Bizim ek olarak önerdiğimiz 4 karaktere bakarsak: OLMAZSA OLMAZ Kanikizi Drexthar, OLMAZSA OLMAZ Prens Kaymar, Kesinlikle Büyük Hun. 

Ejderha Yuvası: Ejderha tüm düşmanlara saldırır ve atk azaltma dezavantajı verir ve mor savunma durumuna geçer. Eğer mor savunma durumunu tüketemezse takımımız extra yüksek hasar verir ve sersemletme etkisi atar. Diğer yeteneği ile tüm takıma zehir ve zayıflatma verir. Yani temel olarak bizim az vurmamızı sağlayarak mor savunma duruma geçince yüksek hasar ve zehirle bizi bitirir. Bu sebeple ejderhaya karşı en etkili olacak karakterlerin şu özelliklere sahip olması gerekir:

 1. Olmazsa olmaz dezavantaj bloklama ve/veya dezavantaj kaldırma etkisine sahip olan,
 2. defans kırma, canlandırma, karşı saldırı avantajları veren,
 3. mümkün olan en yüksek hasarı veren,
 4.  hız artışı veren, dönüştürmeyi dolduran karakterler.

Listemize baktığımızda bu özelliklere sahip:

 • OLMAZSA OLMAZ Yargıç,
 • Kesinlikle düşes lilitu,
 • Kesinlikle Valkür,
 • Kesinlikle Foli,
 • Kesinlikle ölüm sireni lidya, 
 • Bizim ek olarak önerdiğimiz 4 karaktere bakarsak: OLMAZSA OLMAZ UZUN SAKAL ve kesinlikle  Kanikizi drexthar.

Ateş Kalesi: Fyro en can sıkıcı bosstur bana göre. Sebebi otomatik oynamayla geçmesi mümkünde değildir. Neden mi? 1-6 seviyelerde 5 vuruşluk geri kalan seviyelerde 10 vuruşluk kalkan açmasıdır. Kalkan açtığında dezavantaj almaz ve kalkanı kıramazsak kendini iyileştirip üzerine alan vurur. Ayrıca unutmayın her vuruşu canları %40 düşürür. Düşük canlı karakterler hiçç hiç iyi bir fikir değildir. Bu sebeple Fyroda en etkili olabilecek karakterlerde şu özelliklerin olması gerekir:

 1. Olmazsa olmaz karşı saldırı,
 2. olmazsa olmaz ilk saldırısında 3-4 vuranlar,
 3. hız artışı ve dönüştürme doldurma veren,
 4. mümkün olan en yüksek hasarı veren karakterler.

Listemize baktığımızda bu özelliklere sahip:

 • Kesinlikle Yargıç,
 • Olmazsa olmaz Valkür
 • Olmazsa olmaz Foli
 • Kesinlikle ölüm sireni lidya, 
 • Bizim ek olarak önerdiğimiz 4 karaktere bakarsak: OLMAZSA OLMAZ UZUN SAKAL ve kesinlikle  Kanikizi drexthar.

İşte şimdi artık Raid Shadow Legends En İyi Karakterler Listesini çıkarabiliriz:

YARGIÇ – DÜŞES LİLİTU – LOKİ – ÖLÜM SİRENİ LİDYA – VALKÜR – UZUN SAKAL – PRENS KAYMAR – KANİKİZİ DREXTHAR – BÜYÜK UN

Görüşürüz. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir