Raid Arena Hız Takımı Yenilmez mi? ÇILGINLIK

Raid Arena Hız Takımı Yenilmez mi? ÇILGINLIK

Raid Shadow Legends: Arena Hız Takımı

Slmlar arkadaşlar. “Raid Arena Hız Takımı” dediğimde çoğunuza yabancı gelmeyeceğini biliyorum. Raid Shadow Legends oyununda en çok kullanılan taktik desek hatalı olmaz. Biliyorsunuz önceki yazılarımızda en iyi arena taktiklerini sizlerle paylaşmıştık:

  1. Arena Taktikleri 1 – Yok Böyle Liste (yazımız için tıklayın)
  2. Arena Taktikleri 2 – Liste Yakıyor (yazımız için tıklayın)
  3. Arena Taktikleri 3- Şon Son Liste (yazımız için tıklayın) 

Bu taktiklerden ikincisi; “hız+hız+alan hasar+alan hasar” önerisiydi.

Daha sonra da gerçekten oyunda arenada kullanılan taktiklere ve takımlarabakıp, kendi önerilerimizin ne kadar yerinde olduğunu görmüştük. Hatta en son yazımızda çok detaylı bir analiz ile en çok kullanılan taktiğin hız+hız+alan hasar+alan hasar olduğunu belirlemiştik. Aynı yazının ikincisinde ise arenada yer alan en iyi 20 takımın karakterlerini, oyunun geneline göre değerlendirmiş, oyunun en iyi karakterleri listesini sizlerle paylaşmıştık.

Raid Shadow Legends – En İyi Karakterler 1 (yazımıza göz atmak için tıklayın). 

Raid Shadow Legends – En İyi Karakterler 2 (yazımıza göz atmak için tıklayın)

Hatırlamak gerekirse, Raid Shadow Legends Arenasında, en üst sıralarda oyuncuların en hızlı olabilme yarışına girdiğini gözlemlemiştik. Sebebi açık değil mi?

hız+hız+alan+alan taktiğine göre en hızlı ilk kahramanla hız+dönüştürücü doldurma (+atk arttırma basıp) etkisi atmak, geri kalan 3 takım üyesinin rakipten önce sıra almasını sağlamak amaç. Bunu sağlamak için üst sıradaki oyuncular elbette ellerindeki tüm imkanları kullanarak ilk kahramana max. hız vermeye çalışıyorlar. Yani aslına bakarsanız olay çok basite indirgenmiş oluyor. Büyük ihtimalle yargıç olan o ilk kahramana sadece ve sadece hız bas. Bu durumda yarış şuna dönüşüyor:

  • en iyi kalıntı seti, hız artışı
  • en iyi takılar, hız artışı
  • en iyi ustalık, hız artışı

Bu durumda yarış şu: hız seti (hız veren özelliklerle), yüzük+kolye+sancak (hız veren özelliklerle) + kahraman ustalık listesinden hız verenleri açma.

Ustalık sisteminin tam listesini çıkarmıştık. Hangi ustalıkların hız verdiğini bulmak için bu yazımıza bakın (yazımız için tıklayın). 

Şimdi buraya kadar olayı anladık. Arenada ilk sıraları belirleyen “en hızlı kim” yarışının galibi. En hızlı olan ve ilk başlayan tüm takımıyla saldırma avantajını alıyor. Peki! Soru şu o zaman?

Raid Arenada bu en üst sıraları bırakmayan hız takımlarını devirecek hiç kimse, hiç bir takım yok mu? Arena hız takımları yenilmez mi? 

Raid Arena Hız Takımı – Anti-Taktik

Bana göre Raid Arena hız takımları yenilmez değil. Neden mi? Hemen paylaşmak istiyorum görüşlerimi. Arena hız takımlarına karşı önerdiğim anti-taktik 2 temele dayanıyor: çılgınlık seti ve kahraman seçimi.

ÇILGINLIK (Frenzy) Seti

Diyelim ki rakipler sizden hızlı ve ilk, ikinci ve hatta üçüncü takım üyeleri sizden önce etki atıp hasar verecek! Hasar aldığınızda rakip takımın sırasını kesecek bir şeyler yok mu? Var.

ÇILGINLIK (Frenzy) KALINTI SETİ

Bir Düzeltme Notu: Oyunda sanırım Türkçe açıklamalarda güncellemeler gecikiyor. Çünkü set için yazan Türkçe açıklama oyun geliştiricisi Plarium tarafından resmi sitelerinde yapılan açıklamadan farklı. Ben siteden yani ilk elden gelen bilgiye göre hareket ederim. Plarium diyor ki: 

“Frenzy (4) – The wearer’s Turn Meter will increase by 8% for every 7% HP lost from each hit of an enemy attack.

This Set is incredibly useful in certain situations, such as when equipped by Champions who have a sort of recovery or “catch-up” Skill. For example, in Arena Defense – where attacking teams will usually try to weaken your Defense down with multiple AoE attacks – having your healer on a Frenzy Set will allow them to fill their Turn Meter faster than the next enemy champion’s, letting them heal your team, or even interrupt the enemy team’s turn order.

The effects from this Artifact Set are measured on a per-hit basis. This means that the wearer’s Turn Meter will only increase if a single hit causes them to lose at least 7% of their HP. However, each hit can increase the Turn Meter by more than 8%. For example, if a hit deals 15% of the Champion’s HP, the Turn Meter will increase by 16%. Each hit in multi-hit Skills is counted separately.

The effects of this Set won’t occur from HP lost from [Poison] debuffs, Skills that do self-damage, or other Skills that modify or balance Champion current or MAX HP.”

Oyunda her %5 hp için dönüştürmeyi %10 arttırır diyor. Neyse devam edelim.

Yani ÇILGINLIK KALINTI SETİ ile hız takımlarının sırasını bölmeniz mümkün. Daha yakından bakalım beraber.

Hız takımında yargıç hız+dönüştürmeyi bastı. İkinci karaktere geçti sıra. İkinci karakter, örneğin, defans düşürme etkisi için bizim takıma hasar verdi. Ya da başka bir etki için. Sonuçta bizim takıma vurmaları gerek. Çılgınlık kalıntı setine sahip kahramanımız, canının %30’u hasar aldığı an dönüştürmesi %32 artacak (her tek vuruş için canımız %7 azalırsa dönüştürmeyi %8 dolduruyor)! Hız takımının sırası bozulabilir ve hop sıra size geçti!! Bomba değil mi?

Özetle ilk olay ÇILGINLIK SETİ. İkinci ise kahraman seçimi.

Dayanıklı/İş Yapacak Kahraman Seçimi

Çılgınlık seti kullanacak kahramanın kolay ölmemesi ve sıra ona geçtiği an çok kıymetli bir yetenek kullanması gerek. Yani sadece ölmeyecek bir kahramanla sırayı alsanız ne işe yarar? Belli ki çılgınlık setini taktıktan sonra savunma eşyaları için pek yer kalmayacak. Mümkün değil demiyorum ama saldırı/destek kahramanından çılgınlık seti takıp dayanıklı bir kahraman çıkar mı?

Peki hem dayanıklı hem de süper etki atan kahramanlar hangileri? Bence defans kahramanlarına yakından bakmak gerek!

Defans Kahramanlarını ve Yeteneklerini sizler için listeledim.

Epik Kahraman (Defans)

Altan     (Barbarlar)

1 düşmana saldırır. Tüm müttefiklerin defansını %60 arttırır. Saldırı bir düşmanı öldürürse tüm müttefiklere max canlarının %20’si kadar kalkan avantajı verir.

Kan İkizi Drexthar    (İT)

Tüm düşmanlara saldırır. %40 ihtimalle kışkırtma etkisi verir. Bu etki hp yanığı alan düşmanlar için %100’dür. Ayrıca, kışkırtma alan düşmanların ATK %50 azalır.

Ignatius     (OK)

Tüm düşmanlara saldırır. %50 ihtimalle kışkırtma etkisi verir.

Demir Brago  (Orklar)

Tüm müttefiklerin defansını %60 arttırır ve bir düşmana saldırır. %75 ihtimal ile düşmanı 1 tur sersemletir. Düşmanın üzerinden 2’den fazla avantaj varsa süre 2 tur olur.

Kasırga Kantra    (Barbarlar)

Tüm düşmanlara 3 kez saldırır. Her vuruşun, aşağıdaki zayıflatmalardan birini 2 tur için yerleştirme şansı% 50’dir: bir [Avantaj Bloklama] zayıflatması, % 50 [ATK Azaltma], % 30 [HIZ Azaltma], % 25 [Zayıflatma], % 50 [İsabet Azaltma] veya% 100 [İyileştirme Azaltma].

Yaşlanmayan Krisk  (KA)

Tüm düşmanlara 1 tur için bir kışkırtma etkisi yerleştirir. Bu Şampiyona 2 tur için% 60 [DEF Artışı] verir. Bu Şampiyon dışındaki tüm müttefiklere 2 tur için% 30 [HIZ Artışı] verir.

Şehit       (KD)

Tüm müttefiklere 2 tur boyunca% 60 [DEF Artışı]  ve [Karşı Saldırı] verir.

-Tüm düşmanlara saldırır. 2 tur için% 50 [ATK Düşürme] verir. 1 tur için kışkırtma verir.

Büyük Nekhret      (HS)

Bir takım arkadaşına 3 tur boyunca bir [Dezavantaj Bloklama], % 50 [Müttefik Koruması] güçlendirmesi ve % 25 [Güçlendirme] etkisi verir. [Müttefik Koruması]  kaldırılamaz.

Norog     (DG)

Tüm düşmanlara saldırır. 2 tur için bir [Avantaj Bloklama] verir.

Pasif: Aktif güçlendirmeye sahip olmayan tüm müttefiklerin aldığı hasarı% 25 azaltır.

Rhazin Scarhide    (KA)

Tüm düşmanlara saldırır. Dönüştürmelerini % 100 azaltır.

Scyl of the Drakes  (Barbar)

Tüm düşmanlara 2 kez saldırır. Her vuruş %35 ihtimalle 1 tur [Sersemletme]  verir.

Kafatası Lordu Var-Gall  (KA)

Tüm düşmanlara saldırır. 2 tur için %75 ihtimalle % 50 [ATK Azaltma] verir.

Ruhsuz     (ŞH)

Rastgele 3 saldırı yapar. Her vuruşun bir güçlendirmeyi kaldırmak için% 75 şansı vardır. Bir buff kaldırılırsa 1 tur içinkışkırtma yerleştirir.

Soğuk Tormin  (C)

Dondurma etkisi için bakın.

Valkür  (Barbar)

Tüm düşmanlara saldırır. Tüm müttefiklere 3 tur için bir [Kalkan]  ve 2 tur boyunca tüm müttefiklere  [Karşı Saldırı] verir. [Kalkan] ‘ın değeri ve verilen hasar, bu Şampiyonun DEF’iyle orantılıdır.

Eğilmez Visix   (KE)

Tüm düşmanlara saldırır. 2 tur için% 30 [Hız Azaltma] verme şansı% 75’tir. Bu Şampiyon 2 tur boyunca MAX SP’nin% 20’sine eşit bir [Kalkan] alır

Savaş Şefi (DG)

Saldırana verdiği hasarın% 60’ını yansıtır. DEF, her ölü müttefik için% 15 artar.

Wurlim Ayaz Kralı   (ŞH)

Tüm müttefiklere 2 tur boyunca% 25 güçlendirme ve% 60 [DEF artışı] verir.

Gerçekten hem dayanıklı hem de efsanevi etkiler veren karakterler var. Bana göre hız takımlarına karşı en özel olanları kırmızıyla işaretledim.

Büyük Nekhret dezavantaj bloklama veriyor. Yani defans kırma falan basacaksa hız takımı yalan oldu! Rahazin zaten şaka. Hız takımı kastı dönüştürmelerini fulledi. Hız takımının tamamı vuracak yani. Rhazin ÇILGINLIK setiyle hop araya giriyor. Dönüştürmeler sıfırlanıyor. Sıra doğal olarak bizim takımda. Valkür, Wurlim ve diğerleri gerçekten hız anti-taktiğimiz için uygun.

Toparlamak gerekirse,

Raid Shadow Legends hız takımları yenilmez mi? 

Hayır değiller. ÇILGINLIK Kalıntı seti ile donatılmış defans kahramanları oyunu bozabilir. Hangi kahramanlar mı?  Büyük Nekhter, Rahazin, Valkür, Wurlim Ayaz Kralı, Demir Brago, Şehit, Kasırga  Kantra.

Görüşmek Üzere. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir