DragonSky Nasıl Oynanır? – Öneriyoruz İyi Oyun

DragonSky Nasıl Oynanır? – Öneriyoruz İyi Oyun

Merhabalar dostlar. Dragonsky nasıl oynanır sorusuna net bir cevap vermek için buradayım. Her zamanki gibi bu başarılı oyunun en önemli bölümlere birlikte bakacağız. Ve her zamanki gibi önce oyun künyesi.

Dragonsky Oynanış: Oyun Künyesi

  • Öncelikle bizim de önerdiğimiz bu yaratıcı ve sürükleyici oyun Google Playstore üzerinden 4.7 ile çok yüksek bir puan almış (bir resmi tanıtıma göz atın).
  • Yer tutmuyor desem yeridir. 603 mb. Ancak iyi bir bağlantı istiyor oyun. Buna bağlı yükleme süreleri biraz bir tık uzuyabilir.
  • Isınma biraz var. Takılma kasma yok. Samsung Galaxy J7 P2
  • TÜRKÇE dil desteği yok.
  • Firması zaten çok başarılı. Come2us!
  • Klan sistemi var ancak sohbet dönmüyor. Türk klanı henüz yok.
  • Dik ekran ve grafikler yeterli.
  • Oyunun yaratıcılığı rpg mantığını arcade uçak mantığı ile birleştirip üzerine sürükle birleştir ve strateji koymuşlar. Gerçekten özgün bir çalışma olmuş.
  • Oyun parası kristal bol kese dağıtılıyor. Ayrıca oyun içerisinde kaynaklar da yeterince bol dağıtılıyor.
  • PvP var. Ancak asıl sıralama geçtiğiniz bölüm sayısı ile ilgili.

Dragonsky Nasıl Oynanır?

Dik ekranda biraz karışıklık var gibi. Ama 1 gün içerisinde alışıyorsunuz ve tüm yan menüler ve üst notlar kapanıyor. Yani dert yok. Soldan başlayalım tek tek bakalım.

Ödüller – Sosyal Medya – ayarlar: Sol en üstte tüm ödülleri bulabilirsiniz. Giriş ödülleri + oynarken tamamlanan görev ödülleri + postadan gelen ödüller. Ayrıca, sosyal medya erişimi ve ayarlar da burada.

Geçelim en önemeli bölüme: Oyun sistemi.

Oyun Sistemi

Return (Yeşil renk): Bu 4 farklı elementten olan dragonların gelişimi için kaynak veren sistem. Tam dolmadan kullanmayın derim.

Legion: Klan sistemi. Çok ayrıntılı ve aktif bir sistem diyemem.

Ranking PvP: 40 lvlda açılıyor. Bildiğiniz oyuncularla karşılaşma.

Explore: En önemli sistemlerden biri. Dragonları ve her dragona element katkısı veren (atk, hp, def, crt) iksirleri buradan çıkarıyorsunuz. Her gün (görevlerden de geliyor) 3 dragon 3 iksir hakkı var. Hakkı kullanmak demek ekrana 2 dragonun gelmesi demek. Bu sistem de farklı. Yeni bir dragon da gelebilir geliştirme için kullanılacak ara lvl 5 – 9 – 10 dragonlar da. 

İksirler biraz farklı. +1-4 iksirler geliyor ve her birini birleştirmeniz gerekiyor. Nerden mi birazdan geliyor. Bu iksirlerin elementleri var. Yani hangi dragon hangi elementten iyi ayarlayın. Mesela toprak dragonlarınız sağlamsa iksirlerden önce toprak gidin derim.

Dragon: Bilinen dragonlarınızın sıralandığı geliştirildiği ve takımınızın ayarlandığı yer.


dragonsky oyunu ejderha nasıl geliştirilir?

Her bir dragona tıklayarak lvl verebilir (para), güçlendirebilir (elemnte göre kristal) ya da aynı dragondan çıkarırsanız yıldız arttırabilirsiniz.

Lvl atk veriyor. Güçlendirmeler atk ve hp. Ancak unutmayın bu 4 yıldızken. Eğer yıldız atabilirseniz def güçlendirmeleri de açılıyor.

dragon sky gayet iyi oyun. Öneriyoruz.

Yukarıdaki resimde sağ üstte soru işaretinden mutlaka dragonun özelliklerine bakın. strateji bu noktada başlar. İsterseniz soru işaretinin iki altına basıp dragonu sıfırlayabilirsiniz. Amman dikkat 1500 kristal veremeye değmez bence.

Son olarak da yine bu bölümde en yukarıda “change team” tıklarsanız takımdaki dragonları değiştirebilirsiniz. Daha sonra yeni takımı “done” diyerek kayda alın.

Bana göre en önemli sisteme geldik.

Upgrade: Tüm stratejik hamleler ve karakter geliştirmeleri buradan. (Goddess)Karakter çok kafa yormadan yeşil kristali topladıkça gelişiyor. Gelişim yolu belli zaten. İksirler de buradan biriktikçe gelişiyor. aynı muhabet topladıkça geliştiriyorsun.

Stratejik olan genel ilerlemelerin çok iyi seçilmesi. Çünkü obsedian gerek ve az veriyor.

Son olarak da savaş sistemi: Savaş ekranında

dragonsky güzel oyun mu? Evet!

Şimdi bakın! En alt sağdaki yumurta ve altındaki kapasite (resimde 11 yawru dragon çıkarır) kaç lvl 1 resimde sarı renk olan bebek dragon çıkaracağınızı belirliyor. Ve her biri diğer eşiyle birleştiriliyor. Elle tutup sürükleyip üstüne bırakıyorsunuz. Bunları birleştirmedeki amaç 2 tane lvl 10 dragon yapabilirsek ikisinin birleşimi kesin dragon atıyor.

Yumurtanın kapasitesi (11 adet) olduğu gibi yenileme süresi de var. Mesela bu süre ve kapasite Upgrade kısmından (loot) geliştiriliyor.

Savaş sırasında 1 dragonu parmağınızla aynatabilirsiniz. İstediğiniz bir daragonu. Onun dışında sürekli saldırı var ve ona göre dragonlarını ekrana yerleştirmek gerek. İşte bu kısmı stratejik.

Mesela ben yukarıda resimde öne 2+1 tank koydum. Arkaya sağ sol doğrudan dps koydum.

Umarım yine görüşürüz. Çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir