Magnum Quest En İyi Karakter

Magnum Quest En İyi Karakter

Merhabalar. Oyun dünyasının daha doğrusu RPG dünyasının yeni yıldızı olma yolunda bir oyun var radarımda. Magnum Quest.

Bu yazımda şu başlıkları bulacaksınız:

 1. Magnum Quest Genel Tanıtım
 2. Magnum Quest En İyi Karakterler
 3. Magnum Quest En İyi Takım.

Hadi başlayalım.

Magnum Quest Oyna

Oyun Künyesi

 • Yeni bir oyun aslında. Google Play Store üzerinde 50 bin oyla 4.4 puanlık bir oyun.
 • Bu sayfada RGP oyunlarının ayrı bir yeri vardır biliyorsunuz. Bana sorarsanız en iyi grafik, görsel, tasarım kalitesi bu oyunda. Elbette bu durumda oyunda yükleme sorunları yaşayabilirsiniz. Ayarlardan her şeyi düşüğe getirin. Rahatlıyor ama yine de yükleme süresi daha iyi olabilir.
 • Şarj manyağı değil, ama ortalamanın üstünde. Isınma yok. Tek tıkla oyundan çıkıyor. 2.06 gb yer kaplıyor.
 • TÜRKÇE dil desteği VAR. Türk klanları ve oyuncuları bu oyuna akıyor.
 • Gayet güzel gelişen bir sohbet kanalı var. Türk oyuncular aktif.
 • REKLAM yok.
 • En çarpıcı yanı Raid sistemi ve karakterlerin detaylı tasarımı ve sunumu. Raid’den daha detaylı sunum öyle düşünün.
 • Bana göre çok önemli bir özelliği dünya haritasında ilerledikçe gerçekten zorlaşıyor. Ancak, para harcamadan sağlam karakterler düşürme imkanı var. Kendimden örnek vereceğim.
 • Yeterince etkinlik var ve bol bol oyun kristali dağıtılıyor. Şöyle düşünün her gün x10 kahraman çağırmanız mümkün.

Yukarıda gördüğünüz ana sayfa. Raid sistemi dışında ekstra bir sistem yok. Yabancı değilseniz RPG oyunlara aynı mantık. Dediğim gibi gelin karakter sistemine bakalım. Sonra da en iyi karakterlerden ve takımdan bahsedelim. Elbette en iyi karakterler ve takımı kendi sistematiğime göre önereceğim. Başka oyuncuların listeleri farklı olabilir.

Magnum Quest Karakter Sistemi

Ana sayfada sağda gözüken “Çağır” sisteminden karakter çağırıyorsunuz. Hemen altında duran “kahraman” bölümünden de tüm karakter işlemlere ulaşmanız mümkün.

magnum quest karakter sistemi

6 sınıf var. Sağda gözüken. İşte birbirleri arasındaki hasar sistemi:

 

 >   >   >   > 

  <> 

  Solda ise:

 1. Manga: En yüksek 6 karakter manga olur diğer karakterleri mangaya ekleyerek mangadaki en düşük lvlı otomatik alırsınız. Kaynak harcamadan. Bu şekilde eklenen karakterler ancak yükseltilemez. Mangaya bağlı kalır.
 2. Yükselt: Karakterler bu bölümden yükseltilir. Aynı sınıf içerisinde yükseltme olur. Karakter yükseldikçe kafasına yıldız işareti alır. Otomatik ve akıllı yükseltme zaten işi yapıyor.
 3. Restorasyon: Diyelim ki denediniz oyun başında bir karakteri sonra hiç beğenmediniz. 10 kristale lvl 1 yapar kaynakları geri alırsınız: Sıfırladan.
 4. Emekli ol: İşe yaramayan karakterler buradan eritilir. Karşılığında geliştirme malzemesi alınır.

Magnum Quest  Karakter Analizi Nasıl Yapılır?

Her karakter farklı açılardan değerlendirilir. Ama bunların en önemlisi tabi ki “Beceri” sistematiğidir. Diğer lvl olsun, yıldız sistemi olsun ya da eşyalar her karakterde vardır.

magnum quest karakter analizi

Fark yaratan karakterin sınıfı ve becerileridir.

magnum quest karakter becerileri

Becerilerin açılış ve gelişme lvlları üzerlerinde kırmızıyla yazar. En son 276 lvlda gelişme vardır. Max lvl 300. Oyunun en iyi düşündüğü şeylerden biri bir karakterin max olduğunda yapabileceklerini canlı göstermesi. Ana sayfada sağ üstte “Portreler” sistemine gidip “Portreleri” tıklayın. Karakteri bulun.

Karaktere tıklayın ve “test kahramanı” na tıklayın. Full potansiyeli savaşta görün. Becerilerin açılması ve geliştirilmesi için oyun yeterince kaynak veriyor ancak 6 karaktere yani takıma ancak yeter. Yani beğenmediğiniz karakterden kaynakları geri almayı unutmayın.

işte bu sebeple Magnum Quest En iyi Karakterler denince becerileri en iyi karakterlerden bahsediyoruz. Magnum Quest en iyi takım yada diziliş dediğimizde de en uyumlu, birbirini tamamlayan karakterlerin oluşturduğu takımdan bahsediyoruz.

Peki en iyi karakterler nasıl bulunur? Tabi ki; Arena sıralaması. Çünkü Arenada üst sıradaki oyuncular zaten diğer karakter özelliklerini (eşya gelişimi, lvl, yıldız sistemi, takılar) max edeceklerdir.

Magnum Quest En İyi Karakterler

Hemen ilk 20 Arena şampiyonuna bakalım. Göreceksiniz zaten ortak kullanılan belli başlı karakterler öne çıkacak. Hep böyledir. Raid Arena, Mobile Legends, Dynasty Scrools. Tüm yazılarımda bu sistematiği uygularım.

magnum quest en iyi karakterler

İşte ilk 20’de ön plana çıkan en iyi 10 karakter:

 • Ares +
 • Sur +
 • Fare +
 • Feng
 • Winden
 • Ione +
 • Lycidas +
 • Cyan
 • Fie
 • Aeluin +

+ olan karakterler neredeyse tün Arena takımlarında var. Gelin bu en çok tercih edilen 6 karaktere bakalım ve devamında bu 6 karakter iyi bir takım mı inceleyelim.

Ares: Vahşi. Tam bir ölüm makinası. Alan vuruyor, kanama veriyor ve kanama alanın defansını düşürüyor. Saldırı ve çabukluk etkisini alıyor. Hasar verdikçe sağlık yeniliyor. Ayrıca, ölümcül hasar alınca 8 saniye her şeye bağışıklık kazanıp ölmüyor. 1 savaşta 1 kez.

Sur: Kutsal. Ejderha doğan. Hem yanma etkisi veriyor düşmanlar, hem müttefikleri iyileştirme hem de saldırı artışı veriyor. Ayrıca, sert deri (defans artışı) ve kahramanlık (saldırı artışı) etkileriyle çabukluk etkisini alıyor. Tam bir kutsal karakter.

Fare: Orman. Yıkma ve sersemletme etkisi veriyor. Sert deri etkisiyle hasarı düşürüyor. Saldırdığında düşmanın defansını kırıyor. Alay etme ile düşmanları topluyor ve kalkanıyla blok etme şansı 2 kat artıyor. Bu da %40 şans demek. İnanılmaz neredeyse 2 vuruştan birini blokluyor.

Ione:  Orman. Dolaştırma etkisiyle 1 saniye tüm düşmanları kapatıyor. Ayrıca sert deri yani hasar düşürme etkisi alıyor. Tohumlama ile 2 düşmana bunu yapabiliyor. Yani dolaştırma etkisini düşmana yerleştiriyor ve kendiliğinden etkinleşiyor. Kalkan veriyor 2 en düşük hpli dosta, saldıran 2 saniye dolaştırma alıyor ve 6 saldırıya dayanıyor kalkan. Bir dost ölümcül hasar alınca onu iyileştiriyor. Bunu 2 dosta yapabiliyor.

Lycidas: Gölge. Vampir en kalabalık düşman yerine kan kusuyor ve hp çekmeye başlıyor. Sonunda çektiği hp hasar olarak veriyor, enerji olarak depoluyor. Yetmiyor kanı çekilenlere sessizlik yani beceri kullanamam etkisi atıyor. Ön sıradan düşmanı alıp en kalabalık düşman yerine ışınlıyor, hasar veriyor, ışınladığını sersemletiyor. Düşmana hasar veriyor eşit miktarda hp çekiyor. düşmanı zayıflatıyor fazlasını koruma altına aldığı en düşük hpli dosta gönderiyor. Kan sözleşmesi yaptığı dost da kendisi de her vurduğunda hp çeker, fiziksel saldırıdan daha az hasar alır.

Aeluin: Orman. Tam bir şifacı. Tüm hpleri yeniliyor, yenilenen dostların savunmasını arttırıyor. Büyülenme etkisi verdiği düşman diğer düşmanlara saldırmaya başlıyor. Barınak etkisi veriyor yani saldırı altında olanlar hp yenilemeye başlıyor. 1 savaş 1 kere. İyileştirmelerinin x2 olasılığı var. Verdiği hp çok gelirse dosta, artanı kalkana dönüşüyor.

Böyle bakınca çok çok abartı karakterler bunlar. Ama ilginç olan acemiyken bu karakterlerden bazılarının para basmadan oynarken çıkması.

Çok teşekkürler. Görüşürüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir