Call of Antia İyi mi? Süper Oyun – Öneriyoruz

Call of Antia İyi mi? Süper Oyun – Öneriyoruz

Merhabalar oyun delileri. Call of Antia gerçekten çok başarılı çıktı. 1 aydır bırakamadım. Şiddetle öneriyorum. Bir kaç eksi yanı var ama …Gelin beraber bakalım.

Call of Antia Oyun Künyesi

 • 172 bin değerlendirme ile 4.5 puan almış bir oyun. Google Play Store üzerinden yorumlara da bakabilirsiniz.
 • İyi yer kaplıyor 2 gb ayırın.
 • Isınma var hafif. Şarjı da içmiyor lıkır lıkır ama hafif bir oyun değil. Ama göreceksiniz sebebi ortada, grafikler.
 • Klan sistemi oturmuş ama süper bir sohbet yok genel dünyadan.
 • Türkçe dil desteği yok.
 • Reklam yok. Max 2 tanıtım çıkıyor hemen kapatılanlardan.
 • Oyun kristali bol keseden veriliyor, etkinlik çok fazla. Çok aktif oyuncular için enerji yetmeyebilir.
 • Bir RPG oyununda bulacağınız sistemlerin bu puzzle oyununa yedirilmesi ilgi çekiyor. Hem savaşlar, zindanlar, pvp hem de bina geliştirme ve kaynak toplama.

Call of Antia Oyna

Hemen temel sistemleri konuşalım. Resimler her zaman olduğu gibi ekran görüntülerim.

Şehir Merkezi 

Öncelikle yerleşim çok başarılı. Karışık değil. En altta şehir merkezi, kahramanlar, dünya haritası, zindan ve kuleler, klan sistemler, var.

Merkezde temel sistemler şunlar:

 1. tabi ki kahraman çağırma. Kahraman sistemi efsane arkadaşlar. Döneceğim bu konuya.
 2. demirci
 3. topluluk. face instagram falan
 4. klan
 5. ejderha yuvası
 6. market

Kahramanlar

Call of Antia en iyi karakter.

Kahraman sistemi çarpıcı. 5 sınıf var. Her sınıfın birbirine hasar sıralaması var. Çarpıcı olan her sınıfın kendi içerisinde alt sınıfları ve bu alt sınıfların özel bonusları var. Her kahramanın aydınlanması kendisinde 1 tane daha düşürmekle oluyor. Kahramanlar lvl alıyor, yetenek güçlendiriyor, silah ve rune takıyor ve bunlar geliştiriliyor.

Bahsettiğim özel alt sınıf kahramanın profilinde sol üst köşede. Üzerine tıklayıp bonuslara mutlaka bakın.

Önemli Not: Henüz oyunda kahramanları yakma ve malzemeyi geri kazanma yok. Bu yüzden kaynakları planlı harcayın. 

Kahramanların lvl alması ve silahların yükseltilmesi için kaynaklar oyundan geliyor. Ama siz siz olun parayı sıkı tutun. altın yani yetmiyor bazen.

Call of Antia oynanır mı? İyi mi?

Dünya haritasında 28 şehir merkezi var her birinde 10 savaş. Savaşlar çok eğlenceli. Her sistemde aynı savaş mekaniği işliyor. Şu yani:

En altta gördüğünüz kahramanlarınız sarı bar doldukça özel yetenek kullanır. Sarı barı doldurmak kahramanın renginden 3’lü ve üstü eşleme yapmak gerektirir.

Sol üstte hangi renk/sınıf diğerinin baş belası gösterir. Mesela kırmızı kahramanlar yeşil kahramanlar daha sağlam vurur. Her savaşın kaç round olduğu da üstte yazar.

Kahramanların üstünde ejderhanız vardır. ejderha kahramanlar yetenek kullandıkça ve topladıkça dolar. 5 ejderha var tek tek yeteneklerine bakın derim merkezden.

Gelelim en basit şekliyle oynamaya. Elinizden geleni 3’ten fazla eşlemek için harcayın. Şekil olarak sınır yok. 3’lüden ne kadar fazla eşleşirse, hasar ve yetenek doldurması o kadar çok olur. 4’lü eşleme 3×3 kare patlatma yapan bombayı verir. 4’lüden fazla eşleşmelerde ise kendisiyle aynı olan tüm renkleri patlatacak bir elektrik akımı çıkar. Ayrıca, eşleştirmeler kahramanlara da bonus buff verebilir. Kahramanların alt sınız eşleşmesine mutlaka bakın.

Zindanlar – Haritalar

Bu harita baya keyifli ve zaman burada geçiyor. Yabancı olduğunuz bir şey yok.

Son olarak da klan sistemi

Klan Sistemi

Resimde görülüyor. Klanda muhabbet var. Sohbet. Klan sistemi çok zengin değil ama klan savaşları çok eğlenceli. Hiç darlanmıyorsunuz savaşlar tık tık oluyor. Ön kayıt ve kaleye yerleşme var. Devamında klan arkadaşlarınızla düşmana dalıyorsunuz.

Özet olarak oynadık bayıldık. Geliştirilecek yanları var yok değil ama diğer puzzle oyunlarına göre bir tık daha bağlayıcı geldi bana.

Bir sonraki yazıda elimdeki kahramanlardan ve oyun sistemindekilerden yola çıkarak “en iyi karakterler” başlıklı yazıyı yazmak istiyorum.

Çok teşekkürler. Görüşürüz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir