LOR En İyi Desteler 2 – Nexus Hasar, Buz Tut

LOR En İyi Desteler 2 – Nexus Hasar, Buz Tut

Merhabalar. LOR En İyi Desteler 2 yazısı ile karşınızdayım.  “Önerilen Oyunlar Listesi”nde  LOR benim ilk önerdiğim oyunlardan (2 yıl önceki yazım).  Geçen hafta ilk destemi tanıtmıştım (yazıma göz atın).  Hadi başlayalım.

LOR En İyi Desteler 2: Sejuani – Darius

Bu yazıda şunları bulacaksınız:

  1. Destenin tam tanıtımı
  2. Destenin mantığı
  3. Destenin Güçlü ve Zayıf yanları.

Destenin Tam Tanıtımı

Bence Sejuani çok ihmal edilmiş bir kahraman. Ayrıca, Darius ile uyumları bence inanılmaz. Önce bir listeye bakalım sonra bunları da daha detaylı konuşuruz:

LOR Desteleri. Darius

LOR Desteler Rehberi

Benim iki kuralım var deste kurarken:

  1. Bir taşla iki kuş vur
  2. A planının yanında en az bir B planı da olsun.

Bu ikili gerçekten tam da bu iki kuralıma uygun. Şöyle:

Biliyorsunuz Sejuani inanılmaz bir yeteneğe sahip. Geliştikten sonra (5 ayrı turda Nexus hasarı vermeniz gerek) rakibin nexusuna hasar verdiğinizde tüm düşmanlara buz tutturuyor. Yani saldırıları  sıfırlanıyor. Unutmayın rakip saldırırken de nexusa hasar verebilirsiniz bu durumda bile buz tutarlar. Gelişim için aban sahibi dost birimler nexus hasarı verdiğinde hem gelişime yazıyor, hem gelişim varsa buz tutturuyor hem de nexustan can alıyor. Yani Darius! Ayrıca Darius geliştikten sonra nexus hasarı verirse biliyorsunuz 5 manalık büyüsü oluşuyor. Bu büyü de nexusa 4 hasar veriyor. Yani Dariusun büyü kartı bile buz tutturmaya yarıyor.

Peki tersten bakarsak? Yani Dariusu merkez alırsak? Biliyorsunuz rakip nexusu 10 ve altı olursa gelişim alıyor. Peki bunu nasıl yapabiliriz? Nexus hasar kartlarıyla elbeyye. Peki Darius gelişsin diye rakip nexusa vururken başka ne oluyor? aynen öyle her tur daSejuani’ye yazıyor. Dedim ya efsane ikili.

İşte yukarıda paylaştığım detse tam olarak bunu amaçlıyor. Nexus hasarı ve buz tutturma.

Destenin Mantığı

Yukarıda ki açıklamamda nexus hasarı merkezde. Kim var nexus hasarı verecek? Destenin yukarıda ki ilk resmi bunu açıklıyor. Parçala büyüsüne kadar tek bir amacı var seçtiğim kartların nexusa hasar vermeleri. Hem Dariusa yarar hem de Sejuani’ye. İkinci resimdeki destenin devamında şehir yıkan da ölümün eli kartı da bu amaç için. Kemik kahini ve şehir yıkan olmazsa olmaz.

Peki geri kalanı kartların? B planı için arkadaşlar. Sejuani biliyorsunuz buz tutturuyor ilk oynandığında, gelişim sonrası rakibin nexusu hasar aldığında. Parçala buz tutanlara 4 hasar verir. Donmuş kurt ise buz tutmuş düşmanlara (ne olursa olsun isterse 180 olsun defans) tek atıyor. Yani B planı.

Diğer kartlar ise aban gerekli olacağı için güçlendirme kartlar.

Destenin Güçlü ve Zayıf Yanları

Bana göre bu destenin en güçlü yanı 1 taş 2 kuş olayı. Oynadığınız hiç bir kart boşa gitmiyor. Bunu yakalamak çok zor. Bu sayede  kahramanlar gayet iyi bir gelişim sağlayabilir. Çünkü nexus hasarı ikisine de yarıyo.

Ayrıca bence tüm dostlara buz tutturmak fazla güçlü. Ayrıca, bu iki kahramana da yarayacak doğrudan ırk var. Bilgewater. Yani nesux hasarı çok çok kolay.

Zayıf yanı ise günün sonunda A planı 2 kahramana hatta %65 Sijuanı’ye bağlı. Ayrıca, +6 +7 güçlü kartlar yok. Çünkü her tur nexus vurmak zorundayız.

Teşekkürler. Görüşürüz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir