LOR En İyi Desteler 1 – Pantheon ve Lux

LOR En İyi Desteler 1 – Pantheon ve Lux

Merhabalar. LOR En İyi Desteler yazılarımın ilkiyle karşınızdayım. Uygulama Dedektifini açtığımda ilk yapmak istediğim şeylerden biri oyunları bizzat oynayarak size gerçek tanıtımlar yapmaktı. Bunu başardım, zaman buldukça yapmaya devam ediyorum. Böylece “Önerilen Oyunlar Listesi” oluştu. LOR benim ilk önerdiğim oyunlardan (2 yıl önceki yazım). Uzun bir süre sonra oyuna geri döndüm çünkü bir bakıma satranç gibi bir oyun. Sadece kartlarla oynanıyor. Keyif alarak oynadığım, akıl ve strateji işi bu oyunda kullandığım ve iş gören destelerimi tanıtmak istiyorum. İlkiyle hadi başlayalım.

LOR En İyi Desteler: Pantheon ve Lux

Bu yazıda şunları bulacaksınız:

  1. Destenin tam tanıtımı
  2. Destenin mantığı
  3. Destenin Güçlü ve Zayıf yanları.

Destenin Tam Tanıtımı

Açıkçası Lux hep favorimdi. Oyuna döndükten sonra tanıştığım kahramanlardan Pantheon da baya etkiledi. Hemen dedim ki bunlardan ne çıkarabilirim. İşte tam destem:

LOR en iyi desteler.

LOR Lux Pantheon destesi.

Öncelikle şunu paylaşayım. Benim iki kuralım var deste kurarken:

  1. Bir taşla iki kuş vur
  2. A planının yanında en az bir B planı da olsun.

Bu iki kural bana bu ikiliyi bir araya getirtti. Çünkü Lux biliyorsunuz toplam 6 manalık büyü yaptığınızda sıfır bedelli bir büyü verir ve bu büyü 4 hasar verir. Peki toplam 6 manalık büyü yaparken bu Pantheon’un işine yarayabilir mi? Aynen yarar. Unutmayın dost birimi seçerek yaptığınız her büyü (kalkan, sağlık, + saldırı, defans, hatta geri gönderme gibi) Pantheonda birikir ve 5 farklı turda bunu yaparsanız gelişimini sağlar. Yani tam olarak 1 taş 2 kuş olayı.

Önemli not: Pantheon her tur sadece +1 yazar ama fazladan yaptığınız büyüleri biriktirir ve rastgele kendine buff alır geliştiğinde. Zaten en önemli yanı da bu. Rakip çeker, büyü bağışıklık, kalkan, dayanıklılık, can çalma aklınıza ne geliyorsa alabilir.

Yani A planı Lux ile +6 büyü yapmak bunu yaparken de Pantheona gelişim kazandırmak. Peki A planı buysa B planı ne? Şimdi desteye bakabiliriz.

Destenin Mantığı

İlk 9 kartın olayı Pantheon için gelişim sağlamak ve en kısa zamanda oyuna asker sokmak. Bu sebeple hepsi çok düşük manalı ve hepsi dost birimlere + bir şey veriyor. Sonra kahramanlar ve Lux içim +6 büyüler. Bu büyülerin en önemli özelliği +3 ve x2 saldırı ve defans vermeleri. Yani bir yandan gelişim sağlayan Pantheon daha da güçlenirken bir yandan Lux 4 hasarlı büyü açacak. Bu işin B planı ise çok kısa sürede oyuna soktuğunuz askerleri Pantheon gelişsin diye geliştirmeniz. Yine bir 1 taş 2 kuş olayı yani.

Destenin Güçlü ve Zayıf Yanları

Bana göre bu destenin en güçlü yanı 1 taş 2 kuş olayı. Oynadığınız hiç bir kart boşa gitmiyor. Bunu yakalamak çok zor. Bu sayede hem erken askerler hem de kahramanlar gayet iyi bir gelişim sağlayabilir.

Zayıf yanı ise günün sonunda 2 kahramana bel bağlıyorsunuz. Kahramanlar çıkmazsa ya da rakip “birimi öldür” büyüsüne sahip bir ırk ile geliyorsa işiniz çok zor. Bence zaten her şeye galip gelen bir deste mümkün değil.

Bu desteye sıyrılgan iyi giderdi. Zaten tam olarak da bir sonraki tanıtacağım deste buna yönelik. Braum ve Karma destesi bir sonraki yazımda.

Teşekkürler. Görüşürüz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir