Dicast Mobil İyi mi? Resimli anlatım

Dicast Mobil İyi mi? Resimli anlatım

Merhabalar. Uzun bir süre sonra birlikteyiz. Dicast Mobil oyununa yakından bakalım. Künye ile başlayalım, temel bölümlere ve oynanışa bakalım. Oynamadan yorum yapmayız!

Dicast Mobil Oyun Künyesi

  • 60 bin değerlendirme ile 4.3 puan almış bir oyun. 500 bin + indirme Google Play Store üzerinden yorumlara da bakabilirsiniz.
  • Çok az yer kaplıyor.
  • Isınma yok. Takılma yok. Grafikler yeterli.
  • Klan sistemi oturmuş ama süper bir sohbet yok genel dünyadan. Türk klanı yok şuanda.
  • Türkçe dil desteği yok.
  • Reklam yok. Max 2 tanıtım çıkıyor hemen kapatılanlardan.
  • Oyun kristali bol keseden veriliyor, etkinlik idare eder. En güzel yanlarından biri enerji diye bir şey yok çünkü oyun RPG ile Monopol mantığını birleştirmiş. İstersen sabaha kadar rakibe karşı maçlar yap.
  • Bir RPG oyununda bulacağınız sistemlerin monopol mantığı ile sunulması ilgi çekiyor.

Dicast Oyna

Önce ana ekran ve temel bölümlerle başlayalım.

Dicast mobil iyi mi? Ana ekran

Sade ve oyunu oynatma amaçlı bir kurgu var. Ana ekranın alt sırası bunu söylüyor: Pazar yeri, karakterler ve zarlar, ana ekran, sosyal, mesajlar.

Bunun dışında ana ekranda gördüğünüz sandıklar hariç herşey savaşmak yani oynamak için. Kredi falan yok. İsterseniz sabaha kadar oynarsınız. Bölümlere yakından bakalım!

PAZAR YERİ

Burada aklınızda şu kalsın: Tüm karakterler belli parçaları topladıkça lvl atlıyor. Eşyalar da aynı şekilde parçalarını toplayarak açılıyor. UNUTMAYIN karakter LVL 5 olmadan eşya takamıyor.

Ayrıca karakterler, eşyalar yanında savaşlarda temel bir üs bölgesi seçebiliyorsunuz. Üsler de aynı karakterler gibi parçalarla oluşturuluyor ve lvl atlıyor.

PARA İLE OLANLARI TOPLAYIN GÖZÜ KAPALI. OYUN PARA VERİYOR.

KARAKTERLER, ÜSLER, ZARLAR

DİCAST MOBİL KARAKTER GELİŞİMİ

Karakterler sınırlı ama keyifli. Hepsini açmak yerine önce bir okuyun kafanıza yatana odaklanın derim. Çünkü LVL 3’e kadar hepsi düşük maliyet ama sonrası para gerek.

Dicast oyna. Üsler nasıl çalışıyor?

Üsler de aynı mantık, karakterler gibi. Aynı şekilde KARAKTER İLE ÜSSÜ BİRLİKTE DÜŞÜNÜN.

Dicast mobil zar nasıl atılır?

Son olarak da zarlar. Savaşlarda karakteri, üssü seçtiğiniz gibi zarlarınızı da seçebiliyorsunuz. Buna tekrar geleceğiz.

Son olarak da sosyalda klanlar, arkadaşlar ve sosyal platform çıkıyor.

Dicast Mobil Savaş Sistemi

Ana ekrandan kılıç işareti sizi savaşa gönderiyor. Savaş başlamadan bu ekrandan soldan karakter, sağdan üs yukarıdan ise zar destenizi seçiyorsunuz. Match denince oyuncu buluyor ve başlıyorsunuz.

Dicast savaş alanı monopol gibi.

Oyunun mantığı sol altta size verilen zarları kullanarak haritada ilerliyorsunuz. Monopol gibi geldiğiniz noktaların ayrı özellikleri var. Örneğin bayrak rakibe vuruş demek. Ekmek saplık yenileme. Sağ sizin üssünüz ve her geldiğinizde özelliklerinden faydalanıyorsunuz. Mesela zarlar random yani şansına ise her sayı gelebilir. Ayrıca rakibin üstüne gelebilirseniz hapse atıyorsunuz.

Bana göre keyifli ve oynanabilecek bir oyun. Öneriler listesine girmemesinin en önemli sebebi sosyal ağ olmaması. Yani bir noktadan sonra kendi kendinize oynuyorsunuz ki bu da bir noktaya kadar oluyor.

Bir sonraki tanıtımda buluşuruz.

Teşekkürler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir