Diablo Immortal İyi mi? Oynanır mı?

Diablo Immortal İyi mi? Oynanır mı?

Selamlar. Bu yazımda Diablo serisinin yeni mobil oyunu olan Diablo Immortal oyunu iyi mi, ücretsiz bir şekilde oynanıyor mu sorularına yanıt vereceğiz.

Diablo Immortal Genel Bakış

  • Şu anda 5 milyondan fazla indirmeye ve 3.7 puana sahip olan meşhur Diablo serisinin yeni oyunu hem Google Play‘de, hem App Store‘da, hem de PC‘de mevcut.
  • Oyun oldukça fazla yer kaplıyor. Tam tamına 13,14 GB.
  • Grafikler şahane fakat ısınma yapıyor. Ara ara takılmalar yaşanıyor.
  • Türkçe dil desteği yok.
  • Bol bol oyuncu var, “dungeon” sırasında partinize katılımcılar saniyeler içerisinde geliyor.
  • P2W denmeyebilir fakat her ücretsiz mobil oyunda olduğu gibi parayı verenin düdüğü çaldığı Pay to Skip mantığı mevcut.
  • Diablo Immortal serinin sıkı fanlarını pek tatmin etmemiş olsa dahi yine de keyif alabileceğiniz bir oyun.

Diablo Immortal iyi mi? Parasız oynanır mı? Bu yazımızda.

Oyunun İngilizce fragmanını Türkçe altyazılı olarak buradan izleyebilirsiniz.

Şimdi detaylara geçelim.

Diablo Immortal Sınıf Seçimi ve Ana Ekran

Oyuna başlar başlamaz Barbarian, Wizard, Demon Hunter, Monk, Crusader ve Necromancer sınıflarından birini seçip karakterimizin görünüşünü özelleştiriyoruz. 2 cinsiyete ait 3’er tane ön ayarlı bir özelleştirme mevcut, dilerseniz ince ayar da yapabiliyorsunuz.

Sınıf Seçim Ekranı

Çok da uzun sürmeyen bir giriş sekansından sonra oyun sizi serbest bırakıyor. Tabii ki ana görevden ilerlemek başlarda daha mantıklı ve çoğu zaman tek seçeneğiniz oluyor. 60 level’a kadar her şey çok rahat ve oldukça keyifli geçiyor. 60 level’dan sonra ise paragon başlıyor. Oyun, elinden geldiğince size rehberlik ediyor. Ana ekran başlarda oldukça kalabalık gözükse de sonradan alışıyorsunuz.

Ana ekran

Karakter Görünümleri ve Envanter

Karakterlerin görünümleri oldukça detaylı. Farklı zırhlar ve farklı silahlar karakterinizin görünümünde büyük değişikliklere sebep oluyor. Kostüm seçenekleri de var fakat tahmin edeceğiniz üzere ücretli. Ön kayıt yaptırmış olanlara ücretsiz kostüm verilmişti. Burada karakterimin üzerinde o kostümü görüyorsunuz.

Envanteriniz sonsuz değil fakat para vererek daha fazla slot alabiliyorsunuz.

Ayarlar Ekranı

Diablo Immortal’ın can sıkıcı olan kısımlarından birisine geldik. Bazı cihazlarda 60 FPS desteği maalesef ki yok. Sistem gereksinimlerini karşılayabilecek iyi bir cihazınız yoksa oyunun o güzel grafiklerine erişemiyorsunuz. Ayrıca burada etkinleştireceğiniz çoğu ayar cihazınızın pil ömrünü etkiliyor.

Karakter “Build”leri

Çeşitli legendary setlerle farklı farklı build‘ler oluşturabiliyorsunuz. Ben henüz Necromancer karakterimde çok level almadığım için oyunun bana rehberliğini yapmış olduğu PvE build‘ini kullanıyorum henüz tamamlamamış olsam da.

Diablo Immortal karakterleri. Oynamadan yorum yapmayız!

Bu “Chain Reaction” build‘inde düşmanları katlettikçe ortaya çıkan cesetleri patlatarak daha fazla ceset ortaya çıkartıyorsunuz. Yani isminden de anlaşılacağı üzere tam olarak zincirleme bir etki oluyor. Tabii ki legendary itemleri elde ettikçe gücünüz ve setin etkisi oyununuza etkisi de artıyor. Oynaması oldukça keyifli, size de öneririm.

Oynanış ve Zindanlar

Zindan(dungeon) sistemi ve keyifli oynanışıyla ün yapmış Diablo serisi, Immortal oyununda da şaşırtmıyor. Çok keyifli ve kolayca erişebileceğiniz “rift” girişleri şehir merkezinde mevcut. Buradan legendary itemleri düşürebiliyorsunuz.

Diablo Immortal nasıl oynanır? Oynadık yorumladık. Tüm detaylar bu yazımızda.

Parti bulmak çok kolay, neredeyse hiç beklemiyorsunuz.

Oynanıştaki tek beğenmediğim nokta ise bazen ekran çok karışık oluyor. Bazen ne olduğunu ne bittiğini anlayamıyorsunuz.

 

Diablo Immortal iyi mi sorusunun yanıtına gelirsek, bizce iyi ve sizlere de öneriyoruz ve bol keyifler diliyoruz.

Oynamadan yorumlamayız!

Görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir