Phobies Mobil iyi mi? Oynanır mı?

Phobies Mobil iyi mi? Oynanır mı?

Merhaba, ben uygulama dedektifinin yeni yazarlarından biri olan hushoe. İlk yazımda sizlerle playstore, appstore ve steamden ulaşabileceğiniz Phobies Mobil oyununu tanıtacağım. Phobies mobil iyi mi? sorusuna gelin cevap arayalım!

Phobies Mobil Ana menü

Bize sunulan menü oldukça sade… dükkan, kart koleksiyonumuz, sağdan üst kata çıkılınca rütbe sistemi ve üç adet oyun modu girişi.

Kart Koleksiyonu

Oyunda  118 adet kart bulunmakta ve bu kartlar monster, mechanical, dimensional ve undead olarak 4 farklı kategoriye ayrılıyor fakat bu kategorileştirme  (monster hariç) sadece bir ekstra özellik sağlamaktan başka bir işe yaramıyor, kartlarımızı tecrübe puanlarımız ve oyunun “kahve” olarak adlandırdığı başka bir birimi kullanarak geliştiriyoruz.

Oynanış

Phobies Mobil nasıl oynanır? Tüm detaylar bu yazımızda.

Oyun eğer daha önce oynadıysanız final fantasy tactics ve advance wars benzerinde bir taktiksel rol yapma oyunu. Karşı tarafın ya tüm fobilerinin (karakterlerini) ya da kalbinin canını bitirerek oyunu kazanıyoruz. Haritada bulunan “x” işaretlerini’de ele geçirirseniz turun sonunda karşı  kalbe direkt hasar vermiş oluyoruz. fobileri ise her tur bize verilen, oyun türüne göre maksimumu değişebilen anahtarlarla haritaya çağırabiliyoruz, her canavardan bir tane olması şartıyla anahtarımız yettiği sürece haritaya istediğimiz kadar fobi çağırabiliyoruz. Birden fazla oyunu aynı anda oynayabiliyorsunuz ve zamanlama olmadığı için istediğiniz zaman oyununuza devam edebiliyorsunuz. bazı fobiler hariç tüm fobilerinde bir özel hareketi bulunmakta

Phobies Mobil Oyun Künyesi

  • El çizimi grafikler oldukça hoş.
  • Az yer kaplıyor.
  • Parayı veren düdüğü çalar mantığı yok, ama isterseniz kart paketi açmak için yatırabilirsiniz tabi.
  • Reklamsız.
  • Hesabınıza giriş yapıp ister telefondan isterseniz de bilgisayarınızdan oynayabilirsiniz.
  • Isınma yok.
  • Türkçe dil desteği yok.

Genel hatlarıyla oyun güzel olsa da oldukça basit, size taktik yapma olanağını sağlamıyor maalesef. Lafı dolandırmadan söylüyorum ben bu oyunu beğenmedim ama taktiksel rol yapma oyunu aşığıysanız bir şans verebilirsiniz.

Özellikle İndie oyunlardan birine yer vermek harika. Bu oyunlar biliyorsunuz büyük şirketler yerine bağımsız geliştiriciler tarafından sunulan oyunlar. Bizce onların da en büyük şirketler kadar tanıtıma ve desteğe ihtiyacı var. Uygulama Dedektifi takımı ve platformu bu desteği vermekte kararlı. Şimdiden tüm geliştiricilere başarılar diliyoruz.

Oynamadan yorumlamayız!

Görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir